Akıllı Telefon Eylül 13, 2021 8:53

OPPO ColorOS 12’nin Tanıtım Tarihi Açıklandı!

OPPO ColorOS 12 için artık takvimlerinizi işaretleyebilirsiniz. Android 12 temelli yeni ColorOS sürümünün tanıtım tarihi açıklandı.
OPPO ColorOS 12’nin Tanıtım Tarihi Açıklandı!

OPPO ColorOS 12 sürümü için birkaç gün önce paylaşımlara başlaNdı ve yeni arayüz sürümünün eylül ortasında tanıtılacağını bildirdi. OPPO bugün itibariyle beklenen açıklamayı yaptı. OPPO cephesinden yapılan paylaşıma göre ColorOS12 sürümü 16 Eylül tarihinde Çin’de tanıtılacak.

ColorOS 12’nin “Da Vinci” kod adını taşıdığı bildiriliyor. Android 12 tabanlı olacak yeni ColorOS sürümündeki kapsamlı yenilik ve gelişmeler göz önüne alındığında sanatta, teknolojide ve bilimde yetkin bir isim olan Leonardo Da Vinci ismi pek de şaşırtıcı olmadı.

Yakın zamanda ColorOS 12 cephesinden bir afiş yayınladı. Bu afişte bir akıllı telefon, bir tablet ve bir akıllı saat sergileniyor. Bu gelişme ColorOS 12’nin yeni sürümünün bu üç cihaz türünü de destekleyeceği anlamına geliyor.

Öte yandan yeni arayüzde cihazlar arası dosya aktarımı, pano paylaşımı, fotoğraf ve mesaj senkronizasyonu gibi ekranlar arası çapraz bağlantı özelliğini de göreceğiz. Pek çok üretici halihazırda bu entegrasyonu önemsiyor. Ayrıca OPPO’nun mevcut durumda henüz bir tablet modeli bulunmamakta. ColorOS 12 etkinliğinde tablete dair ilk gelişmelerin aktarılmasını bekliyoruz.

Yeni ColorOS sürümünde MIUI, Flyme, Smartisan OS ve HydrogenOS gibi Çinli arayüzlerden bazı özelliklere yer verilmesi bekleniyor. Yeni ColorOS sürümü OPPO telefonların yanında OnePlus ve Realme telefonları da ilgilendiriyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.