Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 13, 2021 16:24

iPhone 13 Apple İmzalı Kılıfları ile Karşımızda

Apple'ın yarın tanıtacağı iPhone 13 ailesinin sızıntılarına engel olamıyor. Şimdi de telefonun Apple imzalı kılıfları ortaya çıktı.
iPhone 13 Apple İmzalı Kılıfları ile Karşımızda

Cupertinolu teknoloji devi yarın Türkiye saati ile 20:00’da merakla beklenen iPhone 13 ailesi ile karşımıza çıkacak. Ana, mini, Pro ve Pro Max olmak üzere dört farklı model tanıtacak olan firma, bu yıl tasarımsal açıdan büyük bir yenilik sunmayacak. Ancak iPhone 12’nin tasarımını makyajlayacak olan Apple’ın, kamera tarafında büyük yenilikler sunacağı söyleniyordu. Bu söylentiler bugün sızan Apple imzalı kılıflar ile doğrulanmış oldu.

iPhone 13 kılıfları ile sızdı

Kılıf sızıntısı sayesinde lenslerin büyüyeceğini açık ve net olarak görebiliyor. Bu lenslerin büyüklüğü iPhone 12’ye göre oldukça büyük olacağı için diyafram açıklığının da düşük olması bekleniyor. Tasarıma dönecek olursak yeni serinin iPhone 12’nin biraz makyajlanmış hali olacağını söyleyebiliriz. Çentik konusunda ise iPhone 13’lerde çentik bariz bir şekilde küçülecek. Bu çentiğin tamamen kalkması için daha Apple’ın 2-3 yılı var.

iPhone 13

Apple A15 yonga setinden beslenecek olan yeni seri RAM tarafında birbirinden ayrışacak. Ana ve mini modellerde 4 GB RAM bulunurken Pro ve Pro Max’te ise 6 GB RAM’e yer verilecek. Kamera tarafında da farklar olacak Ana ve mini’de ikili Pro serisinde ise üçlü kamera kurulumu tercih edilecek. Üçlü kameraya ayrıca bir de LiDAR sensör eşlik edecek.

14 Eylül yani yarın tanıtılacak olan telefonların, tanıtımından bir gün sonra Amerika’da ön siparişe sunulması bekleniyor. Türkiye pazarı için ise yeni serinin Ekim ya da en geç Kasım ayında geleceğini düşünüyoruz. Fiyat açısından ise Apple Türkiye’nin kur güncellemesi yapacağı ve fiyatları maalesef ki tavana çekeceği söyleniyor. Umarız Türkiye’deki pazar payını kaybetmemek için Apple’dan böyle bir hamle gelmez ve fiyatlar alınabilir seviyelerde tutulur.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.