Akıllı Telefon Eylül 13, 2021 9:21

Android 12 Çıkış Tarihi Netlik Kazanmış Durumda

Android 12 çıkış tarihi, Android işletim sisteminin kaynak kodlarında ortaya çıktı. Son beta sonrası bir süre daha bekleyeceğiz.
Android 12 Çıkış Tarihi Netlik Kazanmış Durumda

Android 12 çıkış tarihi, başka bir ifadeyle kararlı sürümün son kullanıcı ile ne zaman buluşacağı yönde henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak son gelişmeler Android 12’nin yayın tarihine bir aydan kısa bir süre kaldığını gösteriyor. Android 12’nin çıkış tarihine ilişkin son bilgiler, işletim sistemi hakkında bugüne kadar sayısız ayrıntıyı ortaya  XDA Developers sitesinde geldi. Sitenin baş editörüne göre Google, yeşil robotun son sürümünü 4 Ekim tarihinde dağıtmaya başlayacak.

Android 12 sürümü her zaman olduğu gibi ilk etapta Pixel telefonlar için yayınlanacak. Daha sonra yeni sürümün beta programına dahil edilen telefonlarla buluşması bekleniyor. Ancak bu durum yıl sonunu dahi bulabilir.

Xiaomi Android 12

4 Ekim’in resmi olarak henüz onaylanmadığının altını çizelim. Google bu süreci daha erkene de alabilir. Fakat geçen yıllarla kıyaslandığında Android 12’nin kararlı versiyonunun geciktiğini söyleyebiliriz. Bu duruma COVID-19 salgını ya da işletim sistemindeki kapsamlı değişiklikler ve iyileştirmelerin neden olduğu tahmin ediliyor.

Bu gecikme haliyle diğer Android iş ortaklarının da planlarında gecikmeye neden olacaktır. Örneğin Samsung; geçen hafta başlaması gereken Android 12 / One UI 4.0 beta programı ileri bir tarihe ertelendi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.