Akıllı Telefon Eylül 12, 2021 9:53

Xiaomi 120 watt Hızlı Şarj Hakkında Beklenen Açıklamayı Yaptı

Xiaomi 120 watt hızlı şarj konusunda kullanıcıların yüreğine su serpecek açıklamalarda bulundu. 120 watt hızlı şarj ne kadar güvenlik?
Xiaomi 120 watt Hızlı Şarj Hakkında Beklenen Açıklamayı Yaptı

Xiaomi 120 watt hızlı şarj desteğini önümüzdeki günlerde duyuracağı Xiaomi 11T Pro modeline getireceğini onayladı. Peki 120 watt şarj ne kadar güvenli? Bu noktada The Verge site Çinli şirketin üst düzey bir yetkilisi ile röportaj gerçekleştirdi. Bu görüşmenin detaylarına geçelim.

Xiaomi’nin uluslararası halkla ilişkiler departmanı başkanı Daniel Desyarle, 120 watt HyperCharge hızlı şarj teknolojisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kıdemli yönetici, Xiaomi 11T Pro’da çift hücreli bir pil tasarımı kullanacaklarını açıkladı. Yetkili bu çözümü, bir arabadaki iki bağımsız benzin deposunun aynı anda doldurulmasına benzetti. Cihazı bir kanal üzerinden oldukça yavaş şarj etmek yerine, aynı anda birkaç kanaldan enerji sağlanarak pili hızlı bir şekilde doldurmanıza olanak tanır.

Bir Xiaomi sözcüsü de bu kadar hızlı şarj kullanmanın pilin daha fazla aşınmasına neden olmadığını söyledi. Bu amaçla, şirket çok sayıda test gerçekleştirdi ve 120W’lık bir adaptör kullanıldığında, 800 şarj döngüsünden sonra pilin orijinal kapasitesinin %80’ini hala koruduğunu belirtti. Telefonu günde bir defa şarja taktığımızı hesap ettiğimizde akıllı telefon iki yılın sonunda pil kapasitesinin büyük oranda korumuş olacak.

Xiaomi’nin bir akıllı telefonu 8 dakikada tamamen şarj edebilen 200W hızlı şarjı zaten tanıttığını belirtmekte fayda var . Bir şirket temsilcisi, bu teknolojinin testlerinin devam ettiğini, dolayısıyla henüz ticari kullanıma hazır olmadığını belirtti.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.