Mobil Eylül 12, 2021 17:54

Redmi 10 Avrupa Satış Fiyatı ve Özellikleri Sızdırıldı: Bir F/P Canavarı!

Geçtiğimiz ay Asya'da piyasaya sürülen Redmi 10, Avrupa satış fiyatı ve özellikleri ile nihayet karşımıza çıktı. İşte son detaylar.
Redmi 10 Avrupa Satış Fiyatı ve Özellikleri Sızdırıldı: Bir F/P Canavarı!

Redmi 10 satışı ilk olarak geçen ay Malezya’da başlatılmıştı. Şu an, bize doğru yol almaya başlayan bütçe dostu fiyat performans cihaza ait Avrupa fiyatları ve özellikleri şimdiden sızdırıldı.

Winfuture’den Roland Quandt’a göre Redmi 10, Asya Pasifik bölgesinde satılan modelle aynı özelliklere sahip olacak. Ancak, Avrupa’da yalnızca bir RAM varyantında mevcut olacak.

Redmi 10 Avrupa bölgelerinde, 90Hz yenileme hızına sahip AdaptiveSync teknolojine sahip 6,5 inç’lik 2400×1080 piksel çözünürlüklü Full HD+ ekrana sahip olacak. MediaTek’in Helio G88 işlemcisi, 4 GB RAM bellek, ve 64 GB depoalama alanı veya 128 GB alan ile gelecek.

Arkada dört kamera olacak – 50MP ana sensör, 8MP ultra geniş açılı kamera ve derinlik ve makro için iki 2MP kamera. Selfie kamerası ise 8 MP çözünürlüklü sensöre sahip olacak.

Yeni Redmi, 18W hızlı şarj desteğine sahip 5000mAh pil ile kutudan çıkacak. Bazı orta sınıf telefonlarını şarj cihazıyla göndermeyen Nokia’nın aksine, Redmi kutuda 18W’lık bir şarj adaptörü ile gelecek. Ayrıca koruyucu kılıfı ile gönderilecektir.

Kaynak, telefonun Çift SIM desteğine sahip olacağını açıkladı ancak NFC’ye sahip olduğuna dair bir onay yok. Avrupa’da satılan Redmi 10’un yana monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısı, IR blaster, stereo hoparlörler ve bir ses jakı olması gerektiği belirtilmemiş.

Redmi 10, 64GB versiyonu için 179€(1791 TL) fiyat etiketi koyarken, 128GB versiyonu 199€’dan satılacak. Ne yazık ki, telefonun Avrupa’da piyasaya sürüldüğünde mevcut olacağı renklerden söz edilmiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.