Aksiyon kamera Eylül 12, 2021 20:57

GoPro Hero 10 Black Resmi Duyurudan Önce Sızdırıldı!

Yeni aksiyon kamerası GoPro Hero 10 Black lansmanı çok yakında yapılacaktı ancak kameranın özellikleri ve görüntüleri erkenden sızdırıldı.
GoPro Hero 10 Black Resmi Duyurudan Önce Sızdırıldı!

GoPro, yeni aksiyon kamerasını 15 Eylül’de duyurmaya hazır, ancak son zamanlarda ortaya çıkan bir sızıntı, GoPro Hero 10 Black‘i bekleyen hayranlar için merak uyandırdı.

Birkaç gün önce WinFuture’dan Roland Quandt, Hero 10 Black’in Avrupa fiyatlarını açıklamıştı. Şimdi tekrar geri döndü ve GoPro’nun yakında çıkacak aksiyon kamerasının tasarımın ve özelliklerini açıkladı

gopro hero 10 black

GoPro Hero 10 Black Özellikleri Ve Görüntüleri

GoPro, Hero 10 Black’i “tüm zamanların en güçlü GoPro’su” olarak pazarlayacak. Her 10 Black aksiyon kamerası yeni bir GP2 çipiyle gelecek. GP2 yongasının önceki modeline göre kıyasla iki kat daha fazla performans, daha fazla donanım yükseltmesi ile geliştirilmiş düşük ışık performansı sunduğu bildiriliyor.

Rapora göre Hero 10 Black, 23 megapiksele kadar görüntüler ve saniyede 60 kareye kadar 5.3K videolar sunacak. Ayrıca, ağır çekim videolar 2,7K çözünürlükte (240 fps’de) 8 kat gecikmeyle kaydedilebilir. Hero 10 Black, kullanıcıların 5.3K videolardan 15.3 megapiksellik görüntüler çıkarmasına da izin verecek.

gopro hero 10 black

Yaklaşan GoPro aksiyon kamerası, yansımaları en aza indiren ve rahatsız edici etkileri önleyen hidrofobik katmana sahip yeni bir lense sahip olacak.

Hero 10 Black, dokunmatik işlevselliğe sahip selefi ile aynı 2,7 inç ekrana sahip olacak. Bununla birlikte, daha akıcı bir çıkış ekranı elde etmek için ön ekranın yenileme hızının artırılacağı söyleniyor.

gopro hero 10 black

GoPro, yaklaşmakta olan Hero 10 Black’in daha yumuşak dokunmatik kontroller ve daha hızlı bir deklanşör bırakma sunacağını iddia ediyor. Canlı akış görüntü kalitesinin de öncekinden daha yüksek olduğu söyleniyor. Görme alanı(FoV) 132 derecede aynı kalacak, ancak Max Lens modu kullanılarak 155 dereceye genişletilebilir. Pil ayrıca hızlı şarj desteği ile 1720 mAh kapasitesine sahip olacak.

Yaklaşan Hero 10 Black’in 15 Eylül’de resmi olarak duyurulması bekleniyor. GoPro Cloud aboneliği olmadan 539,99 Euro’ya mal olması bekleniyor . 

gopro hero 10 black

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.