Akıllı Telefon Eylül 11, 2021 9:55

Xiaomi Android 12 Geliştirme Çalışmalarına Üç Telefon Daha Dahil Etti

Xiaomi Android 12 çalışmalarına bir süre önce başladı. Marka şimdi geliştirme çalışmalarına üç telefon daha dahil ettiğini açıkladı.
Xiaomi Android 12 Geliştirme Çalışmalarına Üç Telefon Daha Dahil Etti

Xiaomi Android 12 güncellemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Google’ın yeşil robotun yeni sürümünü açıklamasının hemen ardından Xiaomi cephesinde beta programına dahil edecek modeller belli oldu.  Mi 11, Redmi K40 / Plus, Pro ve Mi 11 Ultra / Pro, Xiaomi cephesinde Android12 güncellemesini ilk alacak modeller olacak. Hatta sınırlı sayıda Mi 11 kullanıcıları şimdiden Android 12’yi test etmeye başladı.

Xiaomi dönem dönem Android12 geliştirme çalışmalarına yeni modeller dahil ediyor. Kısa süre önce Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi 10 ve Xiamoi Mi 11 Lite 4G için geliştirme çalışmalarının başladığı bildirildi. Şimdi ise bunlara üç model daha dahil edildi. Bu telefonlar: Redmi K40 Gaming, POCO F3 GT ve Redmi Note 10. Redmi K40 ve POCO F3 GT zaten aynı telefonlar, bölgelerde farklı isimlendirmeler altında satılmakta.

Xiaomi Android 12

Xiaomi sözünü ettiğimiz bu üç telefon için çok yakında kapalı beta sürecini başlatacak. Güncelleme gelişimi daha sonra son kullanıcılarla sürdürülecek.

Xiaomi cephesinde Android12 geliştirmeleri şu an için MIUI 12.5 arayüzü ile birlikte sürdürülüyor. Xiaomi başta olmak üzere bazı Çinli markalar için Android’den ziyade kendi arayüz güncellemeleri daha büyük önem arz ediyor. Xiaomi’nin arayüz seviyesinde yapacağı önemli değişiklikler MIUI 13 ile birlikte sunulacak. MIUI 13’ün ise ilk olarak Xiaomi 12 modeliyle aralık ayında çıkış yapması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.