Akıllı Telefon Eylül 11, 2021 15:56

Samsung Galaxy Z Fold 3, Galaxy Note 21’i Unutturdu

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 satışları beklenin üzerinde seyrediyor. Şimdiden Galaxy Note 21 serisi unutulmuş durumda.
Samsung Galaxy Z Fold 3, Galaxy Note 21’i Unutturdu

Katlanabilir yeni nesil akıllı telefonlar Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 satışları birçok ülkede bekleneni aşmış durumda. Hatta bu yıl tanıtılmayacak (bizce hiç tanıtılmayacak) Galaxy Note 21 serisi şimdiden unutuldu. S-Pen yetenekleri, IPX8, daha fazla renk seçeneği ve tabii öncüllerine göre daha uygun fiyatlar üçüncü nesil Galaxy Z serisi telefonları oldukça popüler hale getirdi.

Samsung Galaxy Z serisi katlanabilir akıllı telefonlar geçtiğimiz gün itibariyle Türkiye’de de satışa sunuldu. Özellikle Galaxy Z Flip 3’ün fiyatı (11.999 TL) bir hayli rekabetçi bulundu. Şimdi bazı ülkelerde Galaxy Z serisi katlanabilir telefonlara olan ilgiye göz atalım.

Galaxy Z Fold 3 Ve Z Flip 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 Oldukça Popüler

  • Güney Kore’deki mobil operatörlere göre, ön siparişin ilk 7 gününde 920.000 adet Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 satın alındı . Bu Galaxy S21 serisinden 1,8 kat daha fazla.
  • Koreli operatör SK Telecom’a göre, Galaxy Z Fold3 modeli için ön siparişlerin yaklaşık %60’ı 30-40 yaş arası erkekler tarafından verildi. Galaxy Z Flip3 25-45 yaş arası kadınlar arasında oldukça popüler.
  • ABD’de, Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 için ön siparişler, 2021 yılının tamamında satılan katlanabilir telefon sayısını aştı.
  • Hindistan’da Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 için ön sipariş sayısı, amiral gemisi Galaxy Note20 serisi için verilen ön sipariş sayısından 2,7 kat daha fazla.
  • Tayland’da yeni Galaxy Z modellerine olan talep, önceki nesil Samsung katlanabilir akıllı telefonlardan 5 kat daha fazla.
  • Rusya’da yeni Galaxy Z modellerine olan talep, geçen yılki Galaxy Z Fold2’ye kıyasla beş kat daha fazla.

Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3, geçen yılki Galaxy Z Fold2’den daha popüler olmakla kalmadı, aynı zamanda amiral gemisi Galaxy Note20 serisini de geçmiş durumda.

Açıklanan verilere göre yeni Galaxy Z akıllı telefonlar için tüm ön siparişlerin %70’ini Galaxy Z Fold3 oluşturuyor. Alıcıların yarısından fazlası siyah Galaxy Z Fold3’ü seçti ve en üst seviye 512 GB versiyonu en popüler olanıydı. Çoğu kullanıcı Galaxy Z Flip3’ü sipariş ederken lavanta seçeneğini ve 256 GB depolama alanını tercih etti.

Galaxy Watch4 ve Watch4 Classic‘in ilk satışları da önceki modellere göre artmış durumda. Yayınlanan verilere göre yeni nesil saatler, 2019’da tanıtılan Galaxy Watch Active 2’den sekiz kat, Galaxy Watch 3’ten ise beş kat daha fazla ön sipariş almayı başardı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.