Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 10, 2021 17:26

Yuvarlak Telefon Cyrcle Phone 2.0 Yeni Bir Furya mı Başlatacak?

Telefon sektörü değişmeye devam ediyor. Katlanabilir telefondan sonra şimdi de yuvarlak telefon Cyrcle Phone 2.0 tanıtıldı.
Yuvarlak Telefon Cyrcle Phone 2.0 Yeni Bir Furya mı Başlatacak?

Geçen yılın başında, yaratılması beş yıl süren Cyrcle Phone akıllı telefonu sunulmuştu. Şimdi geliştiriciler ise Cyrcle Phone 2.0 adlı cihazın son sürümünü duyurdu. Çıktığında pek ilgi görmeyen ilk modelden sonra ikinci modeli çıkarmak oldukça riskli bir hamleydi. Muhtemelen bu modelde de pek ilgi görmeyecek. Çünkü güncel teknolojiler bu telefonda maalesef ki yer almıyor.

Öncelikle telefonun 5G ağlarını desteklemediğini hemen belirtelim. Ancak bu modelde 4G LTE desteği var. Yuvarlak yapıdaki bu telefon Android 10 işletim sistemi ile geliyor. Telefonun geliştiricileri, telefonun elinde oldukça rahat olduğunu iddia ediyor. Geliştiriciler yuvarlak ekranda web sitelerini, fotoğrafları ve videoları görüntüleyebileceğiniz belirtilirken görüntülemenin oldukça rahat olduğu belirtiliyor.

Cyrcle Phone 2.0 iki adet kulaklık girişi ile geliyor

Günümüzün telefon endüstrisinde, kulaklık jakları genellikle yeni modellerde yer almıyor. Cyrcle Phone 2.0’de bir değil tam iki kulaklık jakı bulunuyor. Bu da birlikte müzik dinlemenizi veya film izlemenizi sağlıyor. Kim kullanır bu özelliği bilinmez ama oldukça ilginç olduğunu söyleyebiliriz.

Yuvarlak telefonun biyolojik olarak parçalanabilen mısır bazlı malzemeden yapılması dikkat çekiyor. Ayrıca düğmeler geri dönüştürülmüş termoplastik poliüretandan üretilmiş. Geliştirici ekip bu kararını “Yalnızca bir gezegenimiz var ve günlük cihazları daha çevre dostu hale getirmeye kararlıyız.” ifadesi ile açıklıyor.

Cyrcle Phone 2.0

Sistem optimizasyonu, kullanıcıların herhangi bir uygulamayı uygun gördükleri şekilde yeniden boyutlandırmasına olanak tanıyor. Serbest biçim modu, kullanıcıların yalnızca uygulamaları yeniden boyutlandırmasına değil, aynı zamanda uygulamaları taşımasına ve tam ekrana büyütmesini de sağlıyor.

Fiyatı ve işlemcisi henüz açıklanmayan bu telefonun günlük kullanımdan ziyade koleksiyoncular tarafından tercih edileceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.