Akıllı Telefon Eylül 10, 2021 13:27

Xiaomi 11T ve 11T Pro’nun Yeni Görüntüleri Her Şeyi Ortaya Çıkardı

Xiaomi 11T ve 11T Pro için artık gün sayıyoruz. Yayınlanan görüntüler telefonların tasarımlarını gözler önüne seriyor. Peki özellikler neler?
Xiaomi 11T ve 11T Pro’nun Yeni Görüntüleri Her Şeyi Ortaya Çıkardı

Xiaomi, 15 Eylül tarihinde küresel çapta kapsamlı bir etkinlik gerçekleştirecek. Etkinlikte gözler Xiaomi 11T ve 11T Pro modellerde olacak. Etkinlik kapsamında ayrıca Xiaomi 11 Lite NE ve Mi Pad 5 serisi tabletler de dünya geneli için lanse edilecek.

Son sızdırılan görsellerle birlikte Xiaomi 11T serisinin tasarımı artık kesinleşti. Her iki telefonda Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızında düze AMOLED ekranlar kullanılacak. Serinin önceki modellerine kıyasla en önemli gelişme ekran tarafında olacak, zira öncül modellerde 144Hz IPS LCD ekran tercih edildi. Alttaki dışında ekran çerçevelerinin de yine öncül modellere göre azaldığından söz edebilirsiniz.

Xiaomi 11T serisinde işlemci tarafında bir karmaşa mevcut. Telefonlardan ikisine de Dimensity 1200’ün güç vereceğini iddia edenler var. Kimi kaynaklara göre ise Pro modele Snapdragon 888 güç verecek.

108 megapiksel üçlü arka kameranın yer alacağı telefonda bellek seçenekleri 8GB RAM + 128GB ve 8GB RAM + 256GB şeklinde olacak. Xiaomi 11T serisindeki bir diğer önemli gelişme hızlı şarj özelliğinde olacak. Önceki modellerde 33 watt olan hızlı şarj desteği bu defa 120 watt’a çıkarılıyor.

Xiaomi 11T serisi tanıtıldıktan kısa bir süre sonra küresel çapta satışa sunulacak. Ülkemiz kullanıcılarıyla da buluşacak telefonların Türkiye fiyatları hakkında konuşmak için erken, fakat standart modelin 7.000 TL’nin altında fiyatlandırılmayacağı kesin.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.