Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 10, 2021 11:51

Windows 11 Fotoğraflar Uygulaması ile Dikkat Çekiyor

Microsoft, Windows 11 için yeni Fotoğraflar uygulamasını duyurdu. Microsoft'un bu hamlesi fotoğraf tutkunları için oldukça sevindirici.
Windows 11 Fotoğraflar Uygulaması ile Dikkat Çekiyor

Windows 10 ile birlikte gelen Fotoğraflar uygulamasına Microsoft tarafından neredeyse hiç güncellenme sunulmadığı gibi reklamı da yapılmamıştı. Aynı zamanda, kullanıcılar uygulamanın çalışması sırasında çökmelerden şikayetçiydi. Ancak bu durum Windows 11 güncellemesi ile değişecek gibi görünüyor.

Windows 11 güncellemesi ile Fotoğraflar uygulaması baştan tasarlanacak

Windows 11’deki fotoğraflar uygulaması, düzenleme yetenekleri söz konusu olduğunda birkaç özelliğe sahip olacak. Yeni bir görünüme sahip olacak fotoğraflar uygulaması kullanıcılara daha fazla opsiyon sunacak. Bu sayede kullanıcılar 3. parti fotoğraf görüntüleme uygulamaları yüklemeden dahili uygulama ile daha hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapabilecek.

Ayrıca, güncellenmiş Fotoğraflar uygulaması için kullanıcı arayüzünün yeniden tasarlanmasını alacak ve anıları hayata döndürecek bir tanıtım videosu da sunacak. Aynı Apple’ın macOS’inde olan Fotoğraflar uygulaması gibi Microsoft da uygulamasını eğlenceli hale getirmek için bir takım yenilikler sunacak.

Bu yeni güncellemeyi ortaya çıkaran Panos Panay, uygulamanın yakında Windows 11’in beta test kullanıcıları için hazır olacağını doğruladı. İşletim sisteminin nihai sürümü ise 5 Ekim’de indirmeye sunulacak. Ücretsiz olacak olan bu güncelleme şimdiye kadar görülmemiş bir hız ve performans sunacak.

Microsoft’un yıllar içerisinde Windows 11’e yeni özellikler ekleyeceğini düşünüyoruz. Özellikle oyun konusunda sunduğu yeni araçlar ve otomatik HDR özellikleri ile oyuncuları da kazanacak olan yeni güncelleme, kullanım oranlarında Windows 10’u çok kısa sürede geride bırakabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.