Akıllı Telefon Eylül 10, 2021 9:55

iPhone 13 Serisi Renkler ve Depolama Seçenekleri Belli Oldu

iPhone 13 serisi yaklaşıyor. Sadece birkaç gün uzağımızda olan telefon serisinde renk ve depolama seçenekleri belli olmuş durumda.
iPhone 13 Serisi Renkler ve Depolama Seçenekleri Belli Oldu

iPhone 13 serisi, Apple’ın 14 Eylül Salı günü gerçekleştireceği etkinlikte görücüye çıkacak. Telefonlar sadece dört gün uzağımızda olmasına rağmen sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Şimdi ise Ukrayna’daki bir web sitesinde serideki tüm modellerin renk ve bellek seçenekleri listelendi.

iPhone 13 ve mini modelinden başlayacak olursak; neyse ki Apple bu modellerde 64GB’lık modeli rafa kaldırmış görünüyor. iPhone 13 ve mini 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki depolama seçeneğiyle sunulacak. Telefonlar beklendiği gibi alt renk seçeneğiyle satışa sunulacak. Bu renkler; siyah, mavi, mor, pembe ve beyaz şeklinde.

Web sitesinin listesinde iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in siyah, gümüş, altın ve bronz renk seçenekleriyle satışa sunulacağını belirtiliyor. Bu gelişme Apple’ın grafit ve pasifik mavisi renk çeşitlerini terk etmeye karar vermiş olabileceği anlamına geliyor. iPhone 13 Pro, 128GB ve 256GB depolama seçeneklerinde, iPhone 13Pro Max ise 256GB ve 512GB yapılandırmalarında satışa sunulacak. Özellikle Pro Max model için 1TB söylentileri bir hali gündemdeydi. Burada olmaması sürpriz oldu.

Apple’ın 14 Eylül’de düzenleyeceği kapsamlı etkinliğin yaklaşık bir buçuk saat süreceği belirtildi. Etkinlikte Apple Watch Series 7 akıllı saat serisi ve 2021 model iPad’in de tanıtılması bekleniyor.

iPhone 13 ailesini diğer iPhone’lardan ayıran temel fark Face ID sistemini barındıran çentiğin önemli ölçüde küçülmesi olacak. Ekran tarafında baktığımızda ise Pro modellerde 120Hz tarama hızına geçiş yapılacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.