Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 10, 2021 11:23

iPhone 13 Pro Son Hali ile Karşımızda

Apple'ın haftaya tanıtacağı iPhone 13 Pro modeli bugün en son hali ile karşımıza çıktı. Tasarımda büyük bir değişiklik yok.
iPhone 13 Pro Son Hali ile Karşımızda

Apple’ın 14 Eylül’de tanıtacağı iPhone 13 serisine ait çeşitli telefonların maketlerini görmüştük. Ancak son zamanlarda cihazların nihai tasarımı ortaya çıktı. Bu bağlamda, Çinli bir kaynak , kullanıcının elinde gösterilen iPhone 13 Pro modelinin son sürümünün düzeninin gösterildiği bir görsel yayınladı. Görünüşe göre Apple bu yıl tasarımda değişiklik yapmayacak.

iPhone 13 Pro nihai hali ile karşımızda

Ortaya çıkan bu maket, iPhone 13 Pro’nun ekranın üst ortasında daha küçük bir çentiğe sahip olacağını bir kez daha doğruluyor. Bu sayede kullanabilir ekran boyutu biraz daha artacak. Pro ve Pro Max serisi 1 ila 120 Hz arasında uyarlanabilir bir görüntü yenileme hızını destekleyecek. Sırasıyla 6.1 inç ve 6.7 inç büyüklüğünde Samsung LTPO panel ile gelecek olan bu ekran pil tüketimi konusunda farkını ortaya koyacak.

Ancak Apple, daha iyi pil ömrü karşılığında sistem düzeyinde yazılım aracılığıyla iPhone 13 Pro’nun ekran yenileme hızını sınırlayabilir. Bunun nedeni, iPhone 13 Pro’nun 120Hz’de hızla tükenecek olan nispeten küçük batarya olacak. Apple A15 yonga setinden ve 6 GB RAM’den beslenecek olan Pro serisi 1 TB’a kadar dahili depolama birimi seçeneğini destekleyecek. Ayrıca iPhone 12 ile gördüğümüz MagSafe özelliği de iyileştirilecek.

iPhone 13 Pro

Kamera tarafında ise Pro serisinde üçlü kurulum yer alacak. Bu kuruluma bir de LiDAR tarayıcı eşlik edecek. Fiyat konusunda ise Apple’ın bu yıl biraz zam yapacağı söyleniyor. Ancak bu henüz kesinleşmedi. Eğer söylentiler doğru çıkarsa mini modelin fiyatı bile 11.499 TL’ye kadar çıkabilir. Umarız Cupertinolu teknoloji devi fiyatları eski seviyede tutmayı başarır. Yoksa Türkiye’de iPhone almak hayal olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.