Oyun Konsolu Eylül 10, 2021 13:53

GTA 5 Çıkış Tarihi Açıklandı! Yeni Nesilde Yağ Gibi Akacak!

Rockstar Games'in PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsolları için geliştirdiği GTA 5 için çıkış tarihi açıklandı. İşte detaylar.
GTA 5 Çıkış Tarihi Açıklandı! Yeni Nesilde Yağ Gibi Akacak!

Rockstar Games’in yılların eskitemediği oyunu GTA 5 yeniden karşımıza çıkacak. 2013 yılında çıkışını gerçekleştiren oyun ilk olarak PlayStation 3 ve Xbox 360’a gelmişti. Sonrasında PC, PS4 ve Xbox One’a gelen oyun şimdi de PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için gelecek. 8 yıldır aynı oyunu ısıtıp ısıtıp karşımıza sunan Rockstar Games, bu hamlesi ile çok dikkat çekmişti.

GTA 5 yeni nesil konsollara 2022’de geliyor

Dün gece düzenlenen PlayStation etkinliğinde GTA V’in merakla beklenen yeni nesil konsollar için çıkış tarihi açıklandı. Yeni nesil oyun konsollarındaki gelişmiş ekran kartı ile PC kalitesinde bir deneyim sunacak olan GTA V, 2022 yılının Mart ayında çıkışını gerçekleştirecek.

Muhtemelen bir yükseltme sunmayacak ve tam oyun fiyatından satılacak olan yenilenmiş GTA V’in YouTube yüklenen videosu beğenmeme rekoru kıracak gibi görünüyor. Artık oyuncular Rockstar Games’ten yeni oyun hatta GTA 6 görmek istiyor. Bu yüzden 2013’teki oyunun yeniden sunulması firmaya olan bakış açısını değiştirebilir.

Rockstar Games’ten yeni GTA oyununun daha uzun yıllar gelmeyeceğini düşünüyoruz. GTA Online ile halen daha deli dehşet bir oyuncu kitlesini elinde bulunduran firmanın GTA 6’yı çıkarması için hiçbir sebep yok. Yenilenmiş GTA V ile birlikte GTA Online bölümününde de grafiksel açıdan iyileştirmelerin yapılacağını belirtelim. Bakalım Rockstar Games, yeni nesil konsolların tam gücünden faydalanarak 120 Hz’e kadar destek sunabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.