Apple Watch Eylül 10, 2021 17:52

Apple Watch Series 7 Üretimi Hakkında İyi Haberler Geldi!

14 Eylül'de tanıtılacak olan Apple Watch Series 7 üretim ve tedarik sıkıntıları yaşıyordu. Ancak gelişmelere göre bu durum önlenecek.
Apple Watch Series 7 Üretimi Hakkında İyi Haberler Geldi!

Apple Watch Series 7 için üreticileri geçtiğimiz ay, küçük ölçekli üretime başlamıştı ancak tatmin edici üretim performansına ulaşmakta zorlandıkları fark edilmişti. Kaynaklara göre, hayal kırıklığı yaratan üretim kalitesinin sebebi saatin önceki nesillerden önemli ölçüde farklı olması. Karmaşıklığı sebebiyle montajcıların elektronik modülleri, bileşenleri ve ekranları bir araya getirirken sorunlar bulduğu belirtilmişti. Bu sorun nedeniyle, yeni giyilebilir ürünün lansman sırasında gecikmeli tedarikler ve düşük stokla karşılaşacağı iddia edilmişti.

Ancak bu durum önlenmiş gibi duruyor. Ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun yeni açıklamalarına göre bu aksilik önlenmiş görünüyor. Sorunu çözmüş olan Apple’ın Watch Series 7 modelini eylül ayı sonlarında tüketicilere göndermesi bekleniyor.

Apple Watch Series 7 Modelinin Sorunlu Olduğu Eleştiriliyor

Kuo, Apple Watch’un bu versiyonun üretiminin önceki modellere göre daha fazla adım içerdiğini ve bunların çoğu şirket için tamamen yeni olduğunu belirtiyor. En zahmetli kısım, sözde yeni, daha dayanıklı ekran. Bu yılkı panellerden farkı, önceki yıllarda kullanılan kablo yerine kontak tasarım kullanılmasıdır. Bu yeni tasarım, teknoloji devi tarafından daha önce hiç kullanılmayan bir işlem olan düşük enjeksiyon basınçlı üst kalıplama sistemi (LIPO) gerektirdiğinden üretim sürecini daha da karmaşık hale getiriyor.

Apple Watch Series 7

Neyse ki Apple ve Apple Watch Series 7’yi talep edecek herkes için durum ele alındı. Kuo, bu yeni giyilebilir cihaz serisinin panel modüllerinin seri üretiminin eylül ortasında başlamasını beklediğini, dolayısıyla saatin eylül ayının sonunda tüketicilere gönderilmesini beklediğini söyledi.

Ayrıca, büyük iPhone 13 ve diğer ürünlerin serisinin tanıtımını sabırsız şekilde beklemeye ve 14 Eylül’e gün saymaya devam ediyoruz. Yeni detaylar geldikçe size son hızla aktaracağız. Takipte kalın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.