Xiaomi Eylül 9, 2021 12:51

Xiaomi Mi 11 Yeni Güncelleme ile Fişek Gibi Oldu

Xiaomi'nin amiral gemisi modeli Xiaomi Mi 11 aldığı güncelleme ile tüm sorunlarından kurtuldu. Telefon artık yağ gibi akıp gidiyor.
Xiaomi Mi 11 Yeni Güncelleme ile Fişek Gibi Oldu

Xiaomi, amiral gemisi Xiaomi Mi 11 serisi için büyük bir güncelleme MIUI 12.5.11.0 Enhanced Edition yayınladı. MIUI 12.5 Enhanced Edition ürün yazılımı, sistem uygulamalarıyla ilgili 224 sorunu gideriyor. Güncelleme aynı zamanda, yeni bellenim, işletim sisteminin kapsamlı optimizasyonunu sağlıyor.

Xiaomi Mi 11 artık sorunsuz

MIUI 12.5 Enhanced Edition, parçalanmayı yüksek hassasiyetle takip edebilen ve birleştirme verimliliğini yüzde 60 oranında artıran yeni teknolojiyi de destekliyor. Mi 11 Pro’nun laboratuvar simülasyon testi, 36 aylık kullanımdan sonra okuma ve yazma kalitesindeki bozulmanın yüzde 5’ten az olduğunu gösteriyor.

Ek olarak, MIUI 12.5 Enhanced Edition, ultra hassas bellek yönetimini destekliyor. Bu sürüm uygulama belleğini böler, önemsiz görevlerin tamamlanmasına öncelik verir ve bellek kullanımını optimize ediyor. Güncelleme ayrıca notları, kişileri, metin mesajlarını, saatleri, hesap makinelerini, ekran süresi yönetimini, fotoğraf albümlerini, hava durumunu ve ekranları optimize ediyor.

Xiaomi Mi 11 Lite

Bu güncelleme ayrıca kayıt, ses kaydedici, takvim, oyun hızlandırma, notlar vb. gibi bir düzineden fazla yerleşik uygulamayı düzeltiyor. Hesap Makinesi, hikaye sayfasına Tümünü Seç ve Geri Al düğmesi ekleyen yeni bir erişilebilirlik özelliğine sahip. Kullanıcıların kaydetmeden önce ekran görüntülerini yeniden adlandırmalarını sağlayan yeni bir albüm özelliği de bulunuyor. Kullanıcılar bu albümdeki görselleri kolayca arayabiliyor.

Xiaomi’nin MIUI 12’de yaşadığı sorunları hızlı bir şekilde çözemediği ortada. Ancak Çinli firma MIUI 12.5 Enhanced Edition ile özellikle tepe modellerini hem sorunlardan kurtarıyor hem de yeni özellikler sunuyor. MIUI 13 üzerinde çalışmalarına devam eden Çinli teknoloji devinin, bu arayüz güncellemesini 2022’nin başında sunacağı söyleniyor.

Apple ve Huawei gibi ekosistem oluşturmak isteyen Xiaomi’nin MIUI 13 ile sunacağı yenilikler şimdilik bilinmiyor. Ancak bu güncellemenin çok büyük olacağı ve belli başlı cihazlara destek vereceği söyleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.