Akıllı Telefon Eylül 9, 2021 9:23

Herkesin Ben İzlemiyorum Dediği TikTok YouTube’u Geçmeyi Başardı

TikTok izlenme süreleri itibariyle YouTube 'u geride bırakmayı başardı. İzlemiyoruz desek de aslında hepimiz gizli bir TikTok kullanıcıyız.
Herkesin Ben İzlemiyorum Dediği TikTok YouTube’u Geçmeyi Başardı

TikTok izlenme süresi itibariyle YouTube ‘u geçmiş durumda. Etrafınız kime sorsanız TikTok izlemediğini iddia ediyor. Fakat bir araştırmanın sonuçları bunun gerçeği yansıtmadığını gösteriyor.

Danışmanlık firması App Annie tarafından hazırlanan bir rapora göre, Android YouTube uygulaması ilk kez ortalama izlenme süresi açısından TikTok’un gerisinde kaldı. Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de TikTok izlenme süresi YouTube’u geçmiş durumda. Söz konusu kullanıcı sayıları olduğunda ise YouTube’ın hala açık ara önde olduğu bildiriliyor.

YouTube’un şu anda PC ve mobil cihazlarda yaklaşık 2 milyar aylık aktif kullanıcısı varken, TikTok‘un kitlesi bu konuda biraz daha mütevazı ve 700 milyon kişi. Tabii bu istatistiklere Çinli kullanıcılar da dahil edilseydi sonuç çok daha farklı olurdu.

TikTok bu yılın Haziran ayında, İngiltere’de ortalama izlenme süresinde YouTube’u geride bıraktı ve fark genişlemeye devam ediyor. ABD’de YouTube, Nisan 2021’e kadar lider durumdaydı ve şu an TikTok’u liderlikte görüyoruz.

TikTok dikey videolar için optimize edilmiştir ve kolayca kaydırılarak kontrol edilebiliyor. Anketlere göre, bu tasarım izleyiciler için daha uygun ve izlenme sürelerini önemli ölçüde artırıyor.

TouTube kısa süre önce YouTube Shorts adlı yeni bir proje başlatıldı. Hizmet, 60 saniyelik videoları izlemenize olanak tanır, Android ve iOS’taki ana YouTube arayüzüne entegre edilmiş durumda.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.