Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 9, 2021 12:15

OPPO Türkiye Yerli Üretim Konusunda Müjdeyi Verdi

Çin'in önde gelen isimlerinden olan OPPO Türkiye operasyonları ile ilgili müjdeli haberi verdi. Yerli üretim telefonlar daha da artacak.
OPPO Türkiye Yerli Üretim Konusunda Müjdeyi Verdi

Türkiye’deki yatırımları ve fiyat politikası ile beğenileri toplayan OPPO, bugün ülkemiz üzerinde izleyeceği politikaya açıklık getirdi. CEE Into The Future etkinliğinde aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 11 ülke için müjdeli haberi paylaşan Çinli firma, Orta ve Doğu Avrupa’da tam 400 milyondan fazla kişiye ulaştığını da açıkladı. OPPO Türkiye ülkemizde bu süreçte nasıl bir yol izleyeceğinin de sinyallerini verdi.

OPPO Türkiye yatırımlarına tam gaz devam ediyor

OPPO Reno ve A serisi telefonlarını ülkemizde üretmeye başlayacak olan teknoloji devi, Türkiye’deki fabrikasında 800’den fazla Türk çalışana istihdam sağladığını açıkladı. OPPO’nun Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Johnny Zhang; “Bugün, bölgedeki varlığımızı inşa etmek için iki yıldan fazla süren sıkı bir çalışma içerisindeydik. OPPO, 800 yerli çalışandan oluşan Türkiye’deki üretim tesisinin açılışından bölge genelinde yerel ekiplerin kurulmasına kadar, markamızı uzun vadede inşa etmemizi sağlamak için sürdürülebilir bir varlık oluşturuyor. Bölgede yaptığımız ve devam eden yatırımların gösterdiği gibi Orta ve Doğu Avrupa, OPPO için kritik derecede önem gösteriyor. Bölge yalnızca akıllı telefon teknolojisini benimsemekle kalmadı, bugüne kadar elde ettiğimiz başarı, OPPO ile Orta ve Doğu. Avrupa bölgesindeki kullanıcılar arasındaki sinerjiyi gözler önüne serdi.” ifadesini kullandı.

Bu etkinlikte Türk kullanıcılarının en iyiyi hak ettiğinin altını çizen OPPO, ülkemize yatırımlar yapmaya devam edeceğini ve daha fazla yerli üretim telefonu uygun fiyatlar ile tüketiciler ile buluşturacağının da altını çizdi. OPPO ayrıca 5G konusunda da yol haritasını açıkladı.

5G kullanıcı sayısının 5 yıl içerisinde 200 milyona ulaşacağını ve bu alanda telefonlar üretmeye devam edeceğini belirten Çinli teknoloji devi, 5G konusunda 3.000’den fazla patent başvurusunda bulunduğunu belirtti. 80’den fazla operatörle 5G konusunda anlaşan firma, 5G’nin avantajlarını bölgedeki kullanıcılara sunmak için tamamen optimize edilmesini sağlamak için bölgedeki operatörlerle yakın iş birliği de yapıyor.

OPPO A93s 5G

Türkiye’de telefon üretilmesi ile Android telefonlarda ciddi fiyat düşüşleri yaşandı. Ancak bu düşüş şimdilik orta segment ile sınırlı kaldı. İlerleyen dönemlerde OPPO başta olmak üzere diğer firmaların amiral gemisi modellerini ülkemizde üreteceğini düşünüyoruz. Bu sayede tepe segment telefonların fiyatları da alınabilir seviyelere inecektir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.