Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 9, 2021 13:23

iPhone 13 Pro Şarj Konusunda Rezalet Çıkarabilir

Apple'ın önümüzdeki hafta tanıtacağı canavarı iPhone 13 Pro şarj konusunda beklentilerin altında kalabilir. Apple yine beceremeyecek.
iPhone 13 Pro Şarj Konusunda Rezalet Çıkarabilir

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca çeşitli kaynaklar, iPhone 13 serisindeki tüm telefonların kapasitesi artırılmış piller alacağını ve bunun telefonun pil ömrü üzerinde olumlu bir etkisi olması gerektiğini ortaya çıkarmıştı. Yani anlayacağınız Apple yine bu yıl kullanıcılarına gün içerisinde priz arattıracak. Batarya konusunda Android telefonlara yıllardır rakip olamayan Apple, Türkiye’de 25.000 TL’ye satacağı iPhone 13 Pro modelinde bile 1 günü zor çıkarak gibi görünüyor.

iPhone 13 Pro batarya konusunda yine üzecek

Gelen son bilgilere göre iPhone 13 Pro Max 4352 mAh kapasitesinde olacak. Bu iPhone 12 Pro Max’ten %18 daha fazla. Ancak günlük kullanımda bu fark pozitif bir etki yaratmayacak. iPhone 13 ve iPhone 13 Pro 3095 mAh kapasiteli bataryaya ile gelecek. Bu da selefinden %9,9 daha fazla kapasite anlamına geliyor. Yine bu artışın etkisinin olmayacağı söyleniyor.

Apple’ın gizli silahı iPhone 13 min 2406 mAh kapasiteli batarya ile gelecek. Selefine göre yüzde 8 daha büyük bataryaya sahip olacak olan bu model gün içerisinde yine size prizin yerini unutturmayacak.

Ancak bir kaynaklar iPhone 13 Pro’nun pil ömrünün bir endişe kaynağı olduğunu bildiriyor. Pilin artan kapasitesine rağmen, 120 Hz yenileme hızında artan güç tüketimini telafi edemeyecek. Sonuç olarak, pil ömrü iPhone 12 Pro’ya göre daha kısa olabilir.

Apple, Cupertino’dan şirketin yeni ürünlerinin sunumunun bu yıl 14 Eylül’de gerçekleşeceğini geçtiğimiz günlerde doğrulamıştı. Bu etkinlikte  iPhone 13, AirPods 3 ve Apple Watch Series 7 akıllı saatlerinin önümüzdeki Salı günü açıklanması bekleniyor. Apple hisseleri, sonbahar lansman tarihinin açıklanmasının ardından birçok kullanıcının şüphesiyle rekor seviyeye yükseldi.

Apple bu yıl batarya sorununu çözmediği gibi fiyatlarda da ciddi artışlar yapacak. Bu artışların Türkiye pazarına oldukça olumsuz yansıyacağını düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.