Akıllı Telefon Eylül 8, 2021 8:51

Xiaomi’nin MIUI Arayüzü İçin Attığı Tweet Alay Konusu Oldu

Xiaomi MIUI arayüzü hakkında Twitter aracılığıyla bir gönderi paylaştı. Pek çok kullanıcını Xiaomi'nin bu gönderisini tepkiyle karşıladı.
Xiaomi’nin MIUI Arayüzü İçin Attığı Tweet Alay Konusu Oldu

Birçoğunuz Xiaomi’yi akıllı telefonlarıyla tanıdınız. Peki markanın mobil dünyasındaki yoluna yazılım geliştirerek başladığını biliyor musunuz? Mobil dünyasında tanıtılan birçok akıllı telefon için MIUI ROM geliştiren ekip şirketleşti ve bugün dünyanın bir numarası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Peki Xiaomi MIUI arayüzü şu an kullanıcılara nasıl bir deneyim sunuyor?

Pek çok kullanıcı fiyat / performans seviyesini göz önünde bulundurarak POCO, Redmi ya da bir Xiaomi akıllı telefon satın alıyor. Söz konusu arayüzün kullanıcı deneyimine geldiğinde ise kullanıcılar gözlerini yumup ağızlarını açıyor.

Xiaomi Hindistan, resmi Twitter hesabından MIUI arayüzüne ilişkin bir tweet paylaştı. Burada MIUI arayüzünün diğerlerinden daha iyi olduğu, daha iyi iyi CPU yönetimi ve tam ekran hareketleri desteği gibi bazı temel özellikler listelendi.

Xiaomi Hindistan ekibi muhtemelen bu paylaşımı yapmaktan pişmanlık duymuştur. MIUI kullanıcı arayüzü mağduru birçok kişi bu paylaşımın altında tepkilerini dile getir. Bunlardan bazılarına göz atalım.

“Bu bir şaka, değil mi?”

“Bu mesaj 1 Nisan’da yayınlanmış olsaydı, o zaman sadece sessiz kalırdım.”

“Öyle değil! Garanti kapsamındaki Redmi Note 9 Pro Max’im bir dizi hata nedeniyle servis merkezi tarafından tamir edilemez durumda.”

“İyi şaka, Xiaomi. Evde MIUI ile çalışan üç akıllı telefonum var. Bu şimdiye kadar gördüğüm en kötü kullanıcı arayüzü “

“Dalga geçiyor olmalısın! Redmi Note 5 Pro’m artık iki uygulama arasında geçiş yapamıyor. “

“Mi 11X, MIUI 12.5.3.0’a güncelledikten sonra kalıcı olarak yeniden başlatılıyor.”

MIUI arayüzü için yayınlanan kapsamlı güncellemeler arayüzdeki sorunları ortadan kaldıramadı. Arayüz yeni ve kimine göre gereksiz uygulama ve özelliklerle epey bir şişirilmiş durumda. Bakalım MIUI 13 tüm bu sorunlara çözüm olacak mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.