Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 8, 2021 18:52

Xbox Series S Fiyatı Yakında Düşebilir

Xbox'ın yok satan konsolu Xbox Series S fiyat güncellemesi alabilir. Peki, 1080P için yeterli olan bu konsolun fiyatı ne zaman düşecek?
Xbox Series S Fiyatı Yakında Düşebilir

Xbox, yeni nesil oyun konsolları savaşında büyük bir kozu eline aldı. Xbox Series S ve Game Pass ile 1080P oyuncuların vazgeçilmezi haline gelen Xbox, yakında fiyat konusunda büyük bir indirime gidebilir. Peki, bu indirim ne zaman ve hangi şartlar altında olacak? İşte Türkiye’de de başarıdan başarıya koşan konsolun geleceği hakkında ortaya çıkan son bilgiler.

Xbox Series S fiyatı 2022 sonunda düşebilir

Bugün ortaya Xbox’ın Series S ve Series X oyun konsolları için gelecek güncelleme hakkında yeni bilgiler yayınladı. Microsoft’un önümüzdeki yılın sonunda her iki konsolu da güncellemeyi planladığı söyleniyor.

İlki, 6nm APU alacak olan Series S olacak. TSMC 6N teknik sürecine geçiş, ürün verimi yüzdesinde bir artış umutları ile ilişkili olduğundan, bekleniyor. 24 işlem biriminin tamamının APU’ya dahil edileceği söyleniyor. Mevcut versiyonda üretim hattının yeterli sayıda kullanılabilir APU üretebilmesi için 20 adet aktif işlemci çekirdeği yer alacak. Hesaplama birimlerinin sayısındaki artış ve saat frekanslarındaki olası artış, yüzde 50‘ye varan bir performans kazancı sağlayacak.

Xbox Series S

Bu güncellemenin 2022’den sonra yapılması bekleniyor. Bu söylentiler doğru çıkarsa 299 dolara satılan bu konsolun fiyatı 249 dolara kadar gerilebilir. Ancak yeni çıkacak olan konsolun fiyatı 350 dolara çıkabilir. Ancak bu fiyat artışı doğal olarak performansta da artışa neden olacak.

Bildiğiniz gibi geçen nesilde PS4 Pro ve Xbox One X konsolları ile nesil güncelleme almıştı. Bize soracak olursanız bu güncelleme yeni nesilde hemen gerçekleşmeyecek. Mevcut konsolların daha 2024’e kadar rahat bir şekilde yolu var. Ancak teknolojideki gelişmeler özellikle de grafik birimi alanındaki sıçramalar firmaların erken aksiyon almasına neden olabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.