Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 8, 2021 9:49

WhatsApp’ın Yeni Son Görülme Özelliği Yuva Yıkar

Gizlilik politikaları ile sürekli gündem olan WhatsApp'ın yeni son görülme özelliği duyuruldu. Bu özellik yuva yıkacak türden. İşte detaylar.
WhatsApp’ın Yeni Son Görülme Özelliği Yuva Yıkar

Facebook’un çatısı altında yer alan WhatsApp, yeniliklerini hız kesmeden sunmaya devam ediyor. Son olarak iPhone’dan Android’e sohbet geçmişi aktarımı gibi özellikler sunan mesajlaşma uygulaması bugün yeni özelliğini duyurdu. WhatsApp’ın yeni son görülme özelliği birçok yuvanın yıkılmasına neden olabilir. Peki, bu özellik tam olarak nasıl çalışıyor?

Popüler mesajlaşma uygulaması gizlilik ayarlarını yeniden elden geçiriyor. Şimdilik Beta sürecinde yer alan bu yeni özellik iOS ve Android platformlarında deneniyor. Yakında gelecek olan bir güncellemede WhatsApp, kullanıcıların “son görülme”, ​​”profil resmi” ve “hakkında” bilgilerini belirli kişilerden gizlemesine izin verecek. Şimdiye kadar, gizlilik ayarı kullanıcıların bunu Herkes, Kişiler veya Hiç Kimse’den gizlemesine izin veriyordu. Yeni seçenek , gizlilik ayarında daha ayrıntılı kontrol sağlayacak olan ‘Şun Dışında Kişilerim…’ olarak adlandırılacaktır.

WhatsApp'ın yeni son görülme özelliği

Yani uzun lafın kısası son görülmenizi belli başlı kişileri hariç tutarak gösterebileceksiniz. Beta sürecinde olan bu özelliğin Ekim ayı gibi güncelleme ile hem iOS hem de Android sahiplerine sunulması bekleniyor. Telegram’a kullanıcılarını kaptıran ve Telegram’ın özelliklerini keşfeden kullanıcıların WhatsApp’a dönmemesi, Facebook’u tedirgin ediyor. Bu yüzden WhatsApp sürekli olarak yeni özellikleri bizlere sunmaya başladı.

2021 yılı bitmeden mesajlaşma deneyimini iyileştirmek için WhatsApp’ın daha bir dizi yenilik sunacağı söyleniyor. Bu yenilikler arasında ise yeniden tasarlanmış sohbet balonları da yer alacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.