Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 8, 2021 17:52

Twitter Yepyeni Bir Tasarıma Geçiş Yapıyor

Sosyal medya devi Twitter, iPhone'da test ettiği yeni tasarımı duyurdu. Artık görseller Timeline'da daha büyük görünecek.
Twitter Yepyeni Bir Tasarıma Geçiş Yapıyor

Mikroblog mantığı ile ortaya çıkan Twitter, videoların, fotoğrafların ve GIF’lerin artık ekranda uçtan uca kaplayacağı iOS’taki mobil deneyiminde farklı bir tasarımı test ettiğini açıkladı. Bu duyurunun, Twitter’ın hem mobil hem de web platformlarında bir dizi görsel değişiklik sunmasından yaklaşık bir ay sonra gelmesi dikkat çekti. Komple bir tasarım değişikliğine gideceğinin sinyallerini veren sosyal medya devi yakında yeni özelliklerini hem iOS hem de Android için kullanıma sunacak.

Hatırlayacağınız üzere bu yılın başlarında, Twitter zaman çizelgesinde medyada değişiklikler yapmış ve kırpılmamış görüntüleri göstermeye başlamıştı. Bu yeni test, bunu bir adım öteye taşıyor ve medyayı ekranda uçtan uca genişletiyor. Aslında, Instagram’ın temelde tam ekran olan platformlarındaki içeriği nasıl gösterdiğine oldukça benziyor. The Verge’e gönderilen bir e-postada Twitter, hem görsel hem de metin tabanlı konuşmaları daha iyi desteklemek için bu özelliği test ettiğini açıkladı.

Aşağıdan bu yeniliğin nasıl görüneceğine ulaşabilirsiniz.

Test şimdilik belirli sayıda iOS kullanıcısına sunuluyor ve kullanıma sunmayla ilgili ilk tepkiler şu anda oldukça karışık. Tani bu yeni tasarımını beğenen kadar beğenmeyen de var. Gelecek olan bu tepkilere göre Twitter’ın aksiyon alması bekleniyor. Eğer tepkilerin büyük bir bölümü olumsuz olursa bu değişiklik daha test aşamasındayken rafa kaldırılabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.