Redmi Eylül 8, 2021 14:24

Redmi Yeni Bir Canavar Üzerinde Çalışıyor

Xiaomi'nin alt markası Redmi, telefonlarına bir yenisi eklemeye devam ediyor. Çinli firma şimdi de yeni bir canavar duyurma hazırlığında.
Redmi Yeni Bir Canavar Üzerinde Çalışıyor

Xiaomi’nin Redmi markası bu yılın başlarında çok sevilen K40 serisi telefonları piyasaya sürmüştü. Çinli firma bu süreçte K40 Gaming Edition’ı da tanıtarak uygun fiyatlı oyuncu telefonunun olabileceğini göstermişti. Bu telefon bazı pazarlarda POCO F3 GT olarak piyasaya sürülmüştü. Bugün ise Çinli firmanın yepyeni planlarının olduğu ortaya çıktı.

Redmi yeni canavarını çok yakında tanıtacak

Sızıntıları ile ünlü olan Digital Chat Station’a göre firma; 6,7 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüğünde 120 Hz tazelemli OLED ekrana ve K40 ile aynı Snapdragon 870 yonga setine sahip yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Ancak bu telefon ilginç bir şekilde Sony IMX766 sensörüne sahip olacak. Bu sensör tam 50MP çözünürlüğünde bir deneyim sunacak.

Ayrıca, orta sınıf bir telefon için bir ilk olan toz ve suya dayanıklılık için IP68 derecesine sahip olduğu söyleniyor. Telefonun ayrıca 100W hızlı şarjı destekleneceği söyleniyor. Redmi’nin yeni canavarının, gelişmiş ve dengeli bir ses deneyimi için simetrik çift doğrusal hoparlörlere sahip olması bekleniyor.

Redmi

Şimdilik kesin model henüz bilinmiyor. Ancak tahminlere göre bu model K40S veya en iyi ihtimalle K50 olarak isimlendirilebilir.  Redmi’nin bu hamlesi 120Hz AMOLED ekran ve Snapdragon 870 yonga seti ile gelmesi beklenen yaklaşan realme GT Neo 2 ile rekabet etmek odaklı olacak. Bu yüzden fiyat açısından Çinli firmanın uygun bir fiyat politikası izleyeceğini söyleyebiliriz.

2021 bitmeden tanıtılacak olan bu telefon hakkında daha fazla detaya önümüzdeki günlerde sahip olacağız. Gelişmeler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.