Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 8, 2021 19:55

MacBook Pro Mini LED Teknolojisi İle Sonbaharda Geliyor!

Apple'ın sonbaharda tanıtacağı MacBook Pro modeli Mini LED teknolojisi ile geliyor. Cihaz yakın tarihte piyasaya sürülecek. İşte detaylar.
MacBook Pro Mini LED Teknolojisi İle Sonbaharda Geliyor!

Mini-LED teknolojisi, bir sonraki büyük ana akım görüntüleme teknolojisi olarak geniş çapta kabul görüyor. Şirketler artık bu teknolojiyi cihazlarında kullanmaya başlıyor. Uzmanlara göre, Apple‘ın yakında yeniden tasarlanacak olan 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin piyasaya sürülmesiyle bu sektörde Mini LED ekranların kullanılma oranı artacak.

Apple ayrıca 14 Eylül’de yeni iPhone 13 ve Apple Watch serisini tanıtacak. Bir diğer büyük tanıtım da bu sonbaharda olacak. Bu da MacBook Pro oluyor. MacBook Pro ekim veya kasım ayı gibi tanıtılıp yakın tarihte piyasaya sürülecek.

Apple’ın sonbaharda piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni 14 inç ve 16 inç ekranlı  Macbook Pro’nun modelleri “M1X” işlemcilerinden güç alacak. Apple’ın M1 serisi işlemcilerinin de ne kadar güçlü olduğunu biliyoruz.

Yeni MacBook Pro modellerinde mini LED ekranlar ve geliştirilmiş Apple silikonu bulunacak. Konuya aşina olan kaynaklar, bu mini LED’lerin ve bunlarla bağlantılı bileşenlerin montaj için zamanında sevk edildiğini iddia ediyor. Apple’ın yeni Macbook Pro’nun modellerini bu yılın ekim veya kasım aylarında piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bu ayın başlarında, küresel bileşen sıkıntısı nedeniyle MacBook üretiminin etkilendiği bildirilmişti. Ayrıca, montaj ortakları tarafından aylık 600.000 ila 800.000 adet hedef ile Ağustos ayında yeni modellerin üretimine başlandı. Çip sıkıntısı büyük üreticileri etkilerken, Apple’ın yeniden tasarlanan Pro modellerinin bu sonbaharda piyasaya sürülmesinin planlandığını görmek güzel olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.