Akıllı Telefon Eylül 8, 2021 17:25

iPhone 13 Pro’daki Bu Gelişme Can Sıkacağa Benziyor

Apple bazı iPhone 13 modellerinde 120Hz ekran tarama hızı sunacak. Fakat iPhone 13 Pro ortaya atılanlar telefonu bekleyenleri üzebilir.
iPhone 13 Pro’daki Bu Gelişme Can Sıkacağa Benziyor

Apple, 2021’in en çok merak edilen telefon serisi iPhone 13 için tanıtım tarihini resmen açıkladı. iPhone 13 ailesi şirketin 14 Eylül Salı günü düzenleyeceği kapsamlı etkinlikte görücüye çıkacak. Apple’ın aynı etkinlikte yedinci nesil Apple Watch akıllı saati ve bir de yeni nesil iPad’i duyurması bekleniyor. iPhone 13 serisindeki en önemli gelişmelerden biri kuşkusuz ekran tarama hızının iki katına çıkarılması olacak. Bugüne kadarki sızıntıların neredeyse tamamında iPhone 13’teki Pro modellerin 120Hz uyarlanabilir ekran tarama hızına sahip olacağı bildirildi. Tanıtım tarihi yaklaşırken tarama hızına ilişkin can sıkıcı bazı gelişmeler yaşanıyor. iPhone 13 Pro 120Hz tarama hızıyla gelmeyecek mi?

Çinli MyDrivers sitenin aktardığı habere göre Apple, iPhone 13 Pro‘daki ekran tarama hızını sınırlayabilir. İlk kez haberlere konu olan bu gelişmenin arkasında telefonun pil süresinde beklentilerin altında kalacağı endişesi yatıyor. Apple’ın ekran tarama hızını hangi seviyede tutacağı şu an için bilinmiyor. Ancak genel kanı tarama hızının 90Hz olacağı yönünde. iPhone13 Pro Max modelinde büyük bir yer alacağı için Apple‘ın bu noktada endişesi olmadığı belirtiliyor.

Pil endişesi olsa dahi Apple’ın tarama hızı seçeneğini kullanıcılara bırakması gerekiyor. Hatta Apple’ın iPhone 13’teki Pro modellerde tarama hızı seçeneklerini 60Hz-90Hz-120Hz şeklinde olmalı. Pil kullanım değerlerine göre kullanıcı gün içerisinde bu seviyeleri dilediği gibi değiştirebilmeli.

Pil demişken, iPhone 13 serisindeki pil kapasitelerinin şu şekilde olması bekleniyor:

  • iPhone 13 Pro Max – 4.352 mAh (Bir öncekinden % 18 daha fazla)
  • iPhone 13 ve iPhone 13 Pro – 3.095 mAh (Bir önceki modellerden % 9,9 daha fazla)
  • iPhone 13 mini – 2.406 mAh (Bir önceki modelden % 8 daha fazla)
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.