Akıllı Telefon Eylül 7, 2021 10:52

Redmi K40S Tam Bir Amiral Gemisi Katili Olacak

Redmi cephesinde akıllı telefon tanıtımları bitmiyor. Marka şimdi de Snapdragon 870 işlemcili Redmi K40S modelini hazırlıyor.
Redmi K40S Tam Bir Amiral Gemisi Katili Olacak

Redmi K40 serisi Çin’de tanıtıldıktan sonra POCO F3 ve Xiaomi Mi 11X isimleriyle dünya geneline açıldı. Üst segmenti hedefleyen akıllı telefonlarda fiyat düşük seviyede tutulunca telefonlar tam bir amiral gemisi katiline dönüştü. Seriyi daha sonra Redmi K40 Gaming Edition modeliyle daha agresif bir noktaya getiren Xiaomi’den şimdi de Redmi K40S hamlesi geliyor. Belli noktalarda Redmi K40’ın daha gelişmiş versiyonu olacak telefon hakkında son dönemin güvenilir bilgi kaynaklarından  Digital Chat Station önemli bilgiler aktardı. Teknik özellikler Redmi K40 ile kıyaslandığında kamera ve hızlı şarj tarafında önemli gelişmelerin olacağını görüyoruz. Şimdi telefonun detaylarına geçelim.

kaynağın aktardıklarına göre telefona Snapdragon 870 işlemcisinin güç vereceği belirtiliyor. Redmi K40 modelinde de benzer işlemci olduğunu hatırlatalım. K40s modelinde 6.7 inç büyüklüğünde 120Hz yenileme hızına sahip Full HD + çözünürlüğünde AMOLED ekran göreceğiz.

Ana kameranın 50 megapiksel çözünürlükte olduğu bildiriliyor. Kameranın Redmi K40’a kıyasla önemli ölçüde geliştirileceği ifade ediliyor. Android 11 tabanlı MIUI 12.5 kutudan çıkacak telefonda önemli bir gelişme şarj tarafında olacak. Redmi K40’taki 33 watt hızlı şarj desteği K40s modelinde 67 watt olacak. Pil ise 5.000 mAh büyüklüğünde görünüyor. Son olarak K40S’in 15 Eylül’de tanıtılacak Xiaomi 11T’nin Çin versiyonu olabileceği iddia ediliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.