Akıllı Telefon Eylül 7, 2021 15:55

POCO X3’ün Patlamasının Nedeni Belli Oldu! Ekran Değiştirecekler Dikkat

Geçtiğimiz gün itibariyle POCO X3 patlama vakalarına bir yenisi daha eklendi. İkinci patlamanın nedeni kısa süre içerisinde belli oldu.
POCO X3’ün Patlamasının Nedeni Belli Oldu! Ekran Değiştirecekler Dikkat

Geçtiğimiz günlerde buradaki haberimizde POCO X3 patlama haberini sizlere aktardık. Son dönemde yaşanan bu ikinci patlama vakası POCO X3 kullanıcıları arasında tedirginliğe neden olmadı değil.  Son patlama hadisesinin yaşanmasının hemen ardından POCO yetkilileri kullanıcı ile irtibata geçtiler. Yetkililer kullanıcıya yeni bir ürün sağlayacaklarının teminatını verdi.

Peki patlamaya ne neden oldu. POCO’nun yaptığı kısa süreli inceleme sonrası patlamanın nedeni anlaşıldı. Cihaz sahibinin yetkisiz bir servis merkezinde telefonu tamir ettiği ortaya çıktı. Onarımın bir sonucu olarak, telefonu orijinal parça yerine yan sanayi bir LCD panel takılmış. Akıllı telefonun patlamasının nedeni işte bu orijinal olmayan ekran.

Xiaomi ayrıca cihazı kendiniz tamir etmemeniz gerektiğini ve cihazı yetkili olmayan servislere tamir için götürmemeniz gerektiği noktasında kullanıcıları bir kez daha uyardı. Hatta Xiaomi yakın zamanda bu noktada yetkisiz pil değişiminin bir sonucu olarak pilin hızlı şarjını yavaşlatacağını bildirdi.

POCO X3’ün daha önce de patladığından söz etmiştik. Xiaomi’nin yaptığı incelemelerde bu patlamaya pilin neden olduğu belirtildi. Pilin dış bir kuvvet ile delindiği ve sonrası patlamanın yaşandığı ifade edildi.

Sonuç olarak POCO X3 kullanıcısı olun ya da olmayın özellikle pil, adaptör ve ekran tamirlerinde orijinal yedek parça temin etmenizin önemini bizde hatırlatalım. Hele ki yan sanayi bir pil ya da adaptörle bu sıcak havalarda tehlikeli durumlarla karşılaşmak yüksek ihtimal.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.