Akıllı Telefon Eylül 7, 2021 9:22

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced Güncellemesinde Can Sıkan Gelişme

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced güncellemesinin ardından aşırı ısınmaya bağlı olarak yeniden başlatma sorunu ortaya çıktı. Detaylara göz atalım.
POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced Güncellemesinde Can Sıkan Gelişme

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced güncellemesi beklenen önce yayınlanınca kullanıcılar arasında heyecana neden oldu. Fakat güncelleme sonrası baş gösteren bir sorun keyifleri epey bir kaçırdı. Neyse ki güncelleme sınırlı sayıda kullanıcı için yayınlandı ve böylece sorundan az sayıda kullanıcının etkilenmesi sağlandı.

POCO topluluk forumunda bir moderatör tarafından yapılan paylaşıma göre güncelleme sonrası telefonda aşırı ısınmaya bağlı olarak yeniden başlatma sorunu ortaya çıktı. Bazılarına göre Xiaomi’nin güncellemeyi yayınlamakta acele ettiği ve dahili testlerin daha kapsamlı yapması gerektiğinden söz edildi. Kimi kullanıcılar ise telefonlarında herhangi ısınma sorunu olmamasına rağmen yeniden başlatmaların yaşandığı iddia ediyor.

MIUI 12.5 Enhanced Edition sürümü, Xiaomi Mix 4 ile birlikte tanıtıldı. Şirket bu kapsamlı güncelleme ile birlikte arayüzü MIUI 13 sürümü öncesi hatasız bir noktaya getirmeyi hedefledi. RAM kullanımını iyileştirmeye, işlem hızını artırmaya ve güç tüketimini azaltmaya odaklanan güncellemede görünüşe bakılırsa işler yolunda gitmiyor.

POCO F3

Isınma sorunundan Xiaomi MIUI yazılım ekibi tabii ki haberdar ve yakında bu sorunu ortadan kaldıracak bir güncelleme yayınlanacak. Burada can sıkan gelişme Xiaomi’nin arayüzü bir türlü sorunsuz hale getirememesi. Her MIUI güncellemesinde sistemdeki hataların giderileceği ve arayüzün sadeleştirileceğinden söz ediliyor. Fakat gelişmeler tam tersi yönde ilerliyor. Sorunların ardı arkası kesilmiyor arayüz gün geçtikçe yeni özelliklerle birlikte daha da şişiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.