Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 7, 2021 11:25

PlayStation 5 Oyun Fiyatları Zamlanabilir

Sony'den oyuncular için kötü haber geldi. PlayStation 5 oyun fiyatları önümüzdeki yıllarda artabilir. Peki, bunun nedeni ne? İşte detaylar.
PlayStation 5 Oyun Fiyatları Zamlanabilir

Yeni nesil oyun fiyatları bildiğiniz gibi 10 dolar/10 euro bandında zamlanmıştı. Bu zammın nedeni olarak yeni nesilde oyunlara ayrılan bütçe gösterilmişti. Bugün ise bu fiyatların daha da artacağı iddia edildi. PlayStation 5 oyun fiyatları önümüzdeki yıllarda daha artabilir. Peki, bu neden dolayı kaynaklanacak?

PlayStation’ın eski başkanına göre, PlayStation 5 konsolu için olan oyunların fiyatı yakında artabilir. Bu, yeni video oyunları üretmenin artan maliyetinden kaynaklanmaktadır.

Shawn Layden’e göre, yeni platformlar için video oyunları geliştirmenin maliyeti, her nesil konsolla iki katına çıkıyor. PlayStation 5 için AAA dereceli oyunlar geliştirmenin maliyetinin 200 milyon dolar civarında olacağını belirtti. Bunun zaten çok büyük bir miktar olmasına rağmen, Leiden büyümeye devam edeceğine inanıyor.

Ayrıca, büyük oyun geliştirme stüdyolarının ve hatta bazı bağımsız stüdyoların kendi finansal istikrarları için “risk azaltma” olarak adlandırdığı bir strateji uygulamak zorunda kalacaklarını söyledi. Çoğu şirket, orijinal senaryolara dayalı tamamen yeni projeler geliştirmek yerine, mevcut oyunların devamını oluşturmakla daha fazla ilgilenecek.

Yeni Sürüm Playstation 5

Sean Leiden, PlayStation 5’in ve oyunlarının yaşam döngüsü boyunca gelişeceğini belirtti. Konsol yakında özel Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 ve yeni God of War ile piyasaya çıkmasının birinci yılını kutlayacak. Ancak bu oyunların fiyatları neyse ki eski fiyatlardan değerlendirilecek. Ancak 2023 sonrasında bu fiyatların daha artacağı söyleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.