Akıllı Telefon Eylül 7, 2021 16:53

OPPO ColorOS 12 Duvar Kağıtları Yayınlandı, Tanıtım Yaklaşıyor

OPPO ColorOS 12 kısa süre içerisinde tanıtılacak. Duvar kağıtları da yayınlanan yeni ColorOS sürümünde bizleri neler bekleyecek?
OPPO ColorOS 12 Duvar Kağıtları Yayınlandı, Tanıtım Yaklaşıyor

OPPO pek çok sızıntının ardından ColorOS 12 sürümünü eylül ayı ortasında duyuracağını onayladı. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde ColorOS arayüzünün bir sonraki büyük güncellemesine neler olacağını öğrenmiş olacağız.

ColorOS 12 sürümünün yaklaştığını gösteren önemli gelişmeler yaşanıyor. Bunların ilki yeni sürümde yer alacak duvar kağıtları. Duvar kağıtları 1440 x 3216 piksel çözünürlüğe sahip. Çözünürlük seviyesi göz önüne alındığında duvar kağıtlarının OPPO Find X3 Pro’dan alındığını söyleyebiliriz.

Öte yandan OPPO ColorOS 12‘nin açılış logosunu gösteren kısa bir video yayınladı. Çeşitli geometrik şekillerden oluşan ve video ve duvar kağıtları renkli bir arayüze işaret ediyor.

ColorOS 12 sürümündeki en önemli gelişmelerinden biri güvenilir bir kaynak olan Digital Chat Station tarafından açıklandı. Buna göre yeni arayüzde, cihazlar arası dosya aktarımı, pano paylaşımı, fotoğraf ve mesaj senkronizasyonu gibi ekranlar arası bağlantı desteklenecek.

ColorOS’un yeni sürümü MIUI, Flyme ve HydrogenOS arayüzlerinden ilham alacak şekilde tasarlanmış görünüyor. Bu nedenle en önemli ColorOS yükseltmesi ile karşı karşıya olacağız. Şirket henüz resmi olarak hangi gelişmelerin yer alacağı onaylamadı fakat tanıtım tarihi yaklaştıkça bunların ipuçlarını görmeye başlayacağız. Yine hangi telefonların Android 12 tabanlı ColorOS 12 sürümüne yükseltileceği de kısa süre içerisinde netlik kazanacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.