Akıllı Telefon Eylül 7, 2021 19:39

iPhone 13 Tanıtım Tarihi Açıklandı! Asın Bayrakları Asın!

iPhone 13 tanıtım tarihi sonunda açıklandı. Apple gelecek hafta merakla beklenen iPhone 13 serisini kullanıcıların beğenisine sunacak.
iPhone 13 Tanıtım Tarihi Açıklandı! Asın Bayrakları Asın!

Aylar süren sızıntıların ardından iPhone 13 tanıtım tarihi açıklandı. Apple’ın özellikle ekran ve fiyat tarafında bir hayli merak edilen yeni iPhone’lar 14 Eylül Salı günü tanıtılacak. Konuya ilişkin açıklama Apple Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı’ndan geldi. Apple’ın kapsamlı etkinliği yaklaşık bir buçuk saat sürecek. Etkinlikte Apple’ın geleneği bozmayıp Apple Watch Series 7 akıllı saat serisi ve 2021 model iPad’i de duyuracak. iPad mini 6 ve Apple Watch SE 2’nin tanıtılması ihtimal dahilinde.

Ekinlikte tüm gözler iPhone 13 serisinde olacak. Akıllı telefon serisi dört modelden oluşacak: iPhone 13 ve iPhone 13 mini ve iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max.

iPhone 13 ailesini diğer iPhone’lardan ayıran temel fark Face ID sistemini barındıran çentiğin önemli ölçüde küçülmesi olacak. Ekran tarafında da ciddi bir gelişme söz konusu. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’ta 120Hz ekran tarama hızına geçilecek. Diğer iPhone’larda ise ekranın 60Hz kalması bekleniyor.

Tüm modellerin arka kamera donanımında önemli yükseltmeler olacağı ve Apple’ın özellikle video kayıt özelliğine odaklanacağı gelen bilgiler arasında.

Fiyata gelince; iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in iPhone 12 serisindeki Pro modellere göre 50 $ pahalı olması bekleniyor. iPhone 13 ve iPhone 13 mini de fiyatlar iPhone 12 serisindeki gibi olacak.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.