Telegram Eylül 6, 2021 18:52

Telegram WhatsApp’ın Yeni Özelliğini Trolledi

Telegram WhatsApp'ın yeni özelliğini Twitter'da trolledi. Telegram'da yıllardır olan özelliğin WhatsApp'a anca gelmesi rakibe malzeme çıkardı.
Telegram WhatsApp’ın Yeni Özelliğini Trolledi

Ağustos ayının ortalarında, WhatsApp geliştirme ekibi, artık bu akıllı telefonların tüm sahiplerinin kullanımına sunulan iPhone Sohbet Aktarımı özelliğini Samsung akıllı telefonlara getirmeye başladı. Aynı zamanda WhatsApp geliştiricileri, bu prosedürün Lightning ve USB-C bağlantısına sahip bir kablo gerektireceğini duyurmuştu. Bu özelliğin WhatsApp’a oldukça geç gelmesi Telegram için bir fırsat oldu.

Bu yenilik, Telegram’da uzun bir süredir yer alıyordu. Bunu fırsat bilen rakip mesajlaşma platformu WhatsApp’ı Twitter’dan resmen trolledi diyebiliriz. Rusya menşeli uygulama, WhatsApp‘ın Telegram’ın yıllarca gerisinde olduğunu doğrudan ima eden bir meme yayınlayarak WhatsApp’ın yeniliğine tepki gösterdi.

WhatsApp kullanıcıları bile geliştiricileri eleştiriyor ve bunun nedenleri var. Birincisi, yalnızca iOS kullanıcıları yazışmalarını Android akıllı telefonlara aktarabiliyor. İkincisi, şu ana kadar bu özellik yalnızca bazı Samsung akıllı telefonlarda destekleniyor.

WhatsApp geliştiricileri, uyumluluk listesindeki diğer üreticilerin yanı sıra Güney Koreli teknoloji devinden daha fazla akıllı telefon içerecek şekilde bu özelliği genişletmeyi planladıklarını açıkladılar. Ancak bu kapsamın ne zaman genişleyeceği henüz bilinmiyor.

Telegram’ın bu özelliği uzun süredir tüm telefonlar arasında sunması WhatsApp’ın bu konuda ne kadar geri kaldığının bir göstergesi. Gizlilik politikasından dolayı bu yılın başında eleştirilen WhatsApp, bu süreçte çoğu kullanıcısını Telegram’a kaptırmıştı. Kaptırdığı kullanıcıları geri kazanmak için çalışmalarda bulunan WhatsApp, önümüzdeki günlerde daha farklı özellikler ile karşımıza çıkacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.