Mobil Eylül 6, 2021 12:55

Samsung Galaxy A Serisi Telefonlar Güçlü Grafik İşlemciye Sahip Olacak!

Giriş ve orta seviye Samsung Galaxy A serisi telefonların 2022'de çıkacak modelleri grafik işlemci konusunda önemli gelişmeye sahip olacak.
Samsung Galaxy A Serisi Telefonlar Güçlü Grafik İşlemciye Sahip Olacak!

Önümüzdeki yılda piyasaya sürülecek olan amiral gemisi Galaxy S serisinin AMD grafik işlemcilere sahip olacağının farkındayız. Telefon kullanıcıları bu durum için çok heyecanlı çünkü bu durum mobil oyunları ve üretkenliği ileri boyutlara taşıyacak. Ancak yakın bir sızıntıya göre Exynos ve AMD işbirliği sadece S serisi ile sınırlı kalmayabilir ve gelecekteki Samsung Galaxy A serisi telefonlara AMD mRDNA mobil grafik işlemcisi de gelebilir.

Samsung Galaxy A Serisi Telefonlar Giriş ve Orta Ölçekli Piyasayı Potansiyel Olarak Yönetebilir

Son çıkan sızıntılara ve ipuçlarına dayanarak, Samsung, AMD’nin mRDNA grafiklerini ve orta sınıf bir Exynos yonga setini birleştirecek. Ancak bu, amiral gemisi çipleriyle(Galaxy S) aynı olmayacak. Kaynağa göre orta sınıfın çipleri 2CU konfügrasyonunu kullanırken amiral gemisi çipleri 4CU konfigrüyasyonlu çipleri kullanacak. Galaxy A serisinde kullanılacak olan AMD mRDNA’lı Exynos çipler 1 gHz’da çalışabilir.

MediaTek Cortex-A78

Ayrıca ARM Cortex X çip seti yerine Cortex A-78 kullanıldığından, performans azalmasının sadece %10 olduğunu ve 2CU ayarlama ile performans azalmasının dengelendiği söyleniyor. Rapor son olarak ise Galaxy A serisinin bu çiplerle donatılacağını aktarıyor.

Bu durum, Galaxy A serisini giriş ve orta sınıf segmentte zirveye taşıyabilir. Çünkü AMD mRDNA grafik işlemcileri gerçekten ortaya muhteşem işler çıkartıyor. Oyun ve üretkenlik anlamında bu seri çokça tercih edilecektir. Muadillerine göre de daha çok performans sunuyor. Ayrıca A serisi, optik görüntü sabitlemeye de sahip olacak.

Bu durumlar Xiaomi gibi rakiplerine rekabette büyük bir avantaj sağlayabilir, ancak bu yeni çipsetin, A serisi telefonların fiyatını artıracağından emin değiliz. Galaxy A serisi hakkında yeni gelişmeler çıktıkça size aktarmaya devam edeceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.