Akıllı Telefon Eylül 6, 2021 8:52

POCO X3 Şarj Esnasında Bir Kez Daha Patladı

POCO X3 iddiaya şarj olurken patladı. Telefonu kullanılmaz hale getiren patlama sonrası Xiaomi'nin yapacağı açıklama merakla bekleniyor.
POCO X3 Şarj Esnasında Bir Kez Daha Patladı

POCO’nun tüm dünyada satış rekorları kıran telefonu POCO X3 bir kez daha can sıkıcı bir durumla gündemde. Nisan ayında şarj esnasında patlayan telefon o dönem epey ses getirdi. Şimdi başka bir POO X3 kullanıcısı telefonunun şarj esnasında patladığını bildirdi. Patlama sonrası yayınlanan görüntülere bakılırsa telefon artık kullanılamayacak.

Kullanıcının Twitter aracılığıyla yayınladığı paylaşımda telefonu iki ay önce satın aldığını belirtiliyor. POCO X3 telefonunu şarja taktığını ve yatağın üzerine koyduğunu ifade eden kullanıcı kısa süre sonra telefonu bu halde bulduğunu aktarıyor.

Telefondaki hasar nisan ayındaki kadar kötü görünmüyor. Fakat cihazın tamir edilmesi mümkün görünmüyor. Kullanıcı Xiaomi’nin akıllı telefonunu değiştirmesini istiyor, aksi takdirde mahkemeye gidecek. Şirket nisan ayında patlamayı dış etkenlere bağlamıştı. POCO yetkilileri kullanıcı iletişime geçmiş durumda ve yapılacak resmi açıklama merakla bekleniyor.

Peki siz POCO X3 modelini kullanıyor musunuz? Şarj esnasında telefonunuzda aşırı ısınma ya da olumsuz bir durumla karşılaştınız mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.