Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 6, 2021 16:21

OPPO ColorOS 12 Yeni İşletim Sistemi Çok Yakında Bizlerle

Bu ay ColorOS 12 etkinliğini yapması beklenen OPPO, yeni işletim sistemini çok yakında bizlerle buluşturacak. İşte detaylar.
OPPO ColorOS 12 Yeni İşletim Sistemi Çok Yakında Bizlerle

OPPO, bu ayın sonunda ColorOS 12 ile karşımıza çıkması bekleniyordu. Ayrıca Google da Android 12 sürümünün stabil versiyonunu bu ay yayınlayacak. OPPO telefonlar için yakında çıkacak olan yeni ColorOS sürümü, Android 12’yi temel alacak. OPPO, şu an için yeni sürüm ile resmi ayrıntı açıklamadı ancak daha önce haberlerini yaptığımız gibi dış görünümüne sızıntılar aracılığı ile ulaşmıştık.

Daha önceden OPPO’nun ColorOS 12 tanıtımınıı 13 Eylül’de yapması söylentilerdeydi. Ancak Color OS’un Weibo hesabı, ColorOS 12’nin yarın yani 7 Eylül’de tanıtılacağını işaret etti. Etkinlikten önce ColorOS 12’nin önemli detaylarına bakalım.

Şu an itibariyle, Android 12 tabanlı ColorOS 12 ile ilgili sadece birkaç bilgi biliyoruz. Yeni OPPO yazılımının, Huawei Çoklu Ekran İşbirli’nin bir klonuna benzer olan “Çapraz Ekran Bağlantısı” adlı yeni bir özellikle geldiği söyleniyoer. Şirket ayrıca uçlu MIUI, Flyme, Smartisan OS ve HydrogenOS gibi çeşitli diğer Çinli Android sistemlerinden özellikler aldı.

OPPO ColorOS

ColorOS 12 sadece OPPO telefonlarda olmayacak. OnePlus ve realme telefonlarda da bulunacak. Çünkü Çin’de satılan OnePlus telefonları ColorOS ile çalışıyor ancak global versiyonu OxygenOS ile çalışıyor. Ayrıca realme UI de ColorOS’un çok az değiştirilmiş versiyonu.

Etkinlik yapıldığında yeni işletim sistemine dair çoğu ayrıntıyı elde edeceğiz. Yeni bilgileri size aktaracağız. Takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.