Akıllı Telefon Eylül 6, 2021 15:26

Galaxy S22 Türkiye’ye Hangi İşlemciyle Gelecek? Karar Verildi

Galaxy S22 serisinin Türkiye pazarına hangi işlemci ile giriş yapacağı büyük oradan netleşti. Snapdragon 898 bekleyenlere kötü haber...
Galaxy S22 Türkiye’ye Hangi İşlemciyle Gelecek? Karar Verildi

Samsung Galaxy S22 serisi bir aksilik olmazsa Şubat 2022’de piyasaya sürülecek. Telefonlara dair son dönemde detaylı bazı bilgiler paylaşılmaya başlandı. Güvenilir bir kaynak ise özellikle ülkemiz kullanıcıların merakla beklediği bir gelişmeye açılık getirdi. Galaxy S22 Türkiye pazarına hangi işlemci ile gelecek?

Samsung daha önce birçok amiral gemisi telefonda olduğu gibi tercihi bir kez daha iki işlemciden yana kullanacak. Bunlar Snapdragon 898 ve Exynos 2200. Fakat Samsung bu defa daha çok pazarda tercihini Snapdragon 898’den yana kullanacak.

Galaxy S22 Ultra

Galaxy S22, Kuzey Amerika ülkelerinde Snapdragon 898 işlemcisinin kullanacak. Avrupa ülkelerine geldiğimizde ise işlemci tercihinin Exynos 2200 olduğu bildirildi. Türkiye, Samsung için Avrupa bölgesi ülkeleri arasında yer alıyor. Dolayısıyla ülkemizde satışta olan Galaxy S22 serisi telefonlarda Exynos işlemci göreceğiz.  Hong Kong, Güny Kore ve Çin modellerinde ise yüksek ihtimalle Snapdragon 898 tercih edilecek.

Mevcut haliyle, yalnızca Avrupa modellerinin Exynos 2200’ü alacağı onaylandı. Samsung’un Exynos 2200’ye eşlik edecek mRDNA GPU biriminde performans değerlerinden memnun değil. Bu nedenle Exynos işlemcinin sınırlı bir bölgede tercih edilmesi sürpriz olmadı. Birkaç hafta öncesine ait sızıntılarda da Galaxy Tab S8 serisinin yalnızca Snapdragon 898 ile çıkış yapacağı bildirildi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.