Vivo Eylül 5, 2021 14:54

Vivo V1 Görüntü İşlemcisi Fark Yaratacak

Vivo'nun X70 serisinde kullanacağı Vivo V1 görüntü işlemcisi hakkında detaylar geldi. Bu işlemci telefonun bir adım önde olmasını sağlayacak.
Vivo V1 Görüntü İşlemcisi Fark Yaratacak

Çinli teknoloji devi Vivo yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Vivo geçtiğimiz günlerde Vivo V1 adını verdiği görüntü işlemcisini resmi olarak duyurmuştu. Bugün ise bu işlemcinin canlı fotoğrafları yayınlandı. Vivo’nun yeni ISP’nin boyutunu daha iyi tahmin edebilmek için Snapdragon 888’in yanına V1 çipi konularak fotoğraflandı.

V1, görüntülere göre Snapdragon 888’e kıyasla oldukça küçük bi boyutta olacak. Diğer yandan yonga seti, bir temel bant işlemcisi, bir CPU, bir GPU, bir AI hızlandırma birimi ve elbette, kendi görüntü işlemcisini barındırıyor. Bu yüzden SD 888’in daha büyük olması oldukça normal.

Görünüşe göre geliştiriciler, Snapdragon 888’in yanında V1’in fotoğrafını çekerek V1’in ISP için oldukça büyük olduğunu göstermek istediler. Vivo’nun kendi geliştirmesinin Snapdragon 888’e entegre Qualcomm Spectra 580’den daha iyi ve daha güçlü olacağının sinyalleri veriliyor.

Vivo V1

V1, kesinlikle Vivo akıllı telefonların fotoğraf ve video çekme şeklini iyileştirmeye yardımcı olacak. Ancak şirketin bunu yapmak için başka teknolojileri de olacak. Örneğin, alternatif bir piksel düzenine ve beş eksenli bir sabitleme sistemine sahip değiştirilmiş görüntü sensörleri X70 ailesinde yer alacak.

Fotoğrafçılık konusunda X70 ailesinde Zeiss lensler kullanacak olan Vivo, DxOMark’ta elini kolunu sallaya sallaya ilk beşe girecek gibi görünüyor. Eğer bir sürpriz olur ve X70 Pro Plus modelinde kamera konusunda devrimsel lensler kullanılırsa Huawei P50 Pro’dan tahtı alabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.