Akıllı Telefon Eylül 5, 2021 12:55

Samsung’dan Yedi Telefon İçin Güncelleme!

Samsung yedi Galaxy akıllı telefon için eylül ayı güncellemesini yayınladı. Listede sürpriz olarak Galaxy S10 Lite modeli de yer aldı.
Samsung’dan Yedi Telefon İçin Güncelleme!

Samsung aylık güvenlik odaklı güncelleme dağıtımını sürdürüyor. Samsung son olarak yedi telefon için daha eylül ayı güncellemesini yayınladı. Galaxy S20 FE ile başlayan eylül güncelleme programına gün geçtikçe daha fazla model dahil ediliyor.

Samsung ilk olarak Galaxy S20 serisinde yer alan üç telefonu Eylül 2021 Google güvenlik düzeltme eki ile buluşturdu. Güncelleme daha sonra Galaxy S21 serisindeki üç model için dağıtıldı. Listede sürpriz diyebileceğimiz telefon ise Galaxy S10 Lite oldu. Sözünü ettiğimiz telefonlardan birini kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden güncelleme sorgulatabilirsiniz.

Güncelleme dağıtım dilimi ülke ya da bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin Samsung, Türkiye’deki Galaxy S21 serisi için Ağustos 2021 güvenlik güncellemesini geçtiğimiz gün dağıtmaya başladı.

Samsung Galaxy S21

Samsung kullanıcıları bir yandan aylık güncellemeleri almaya devam ederken diğer taraftan Android 12 güncellemesinin yolunu gözlüyor. Android 12 bu ay içerisinde ilk olarak Pixel serisi telefonlar için dağıtıma sunulacak. Samsung, Android 12 One UI 4.0 güncellemesini bu ay itibariyle beta programı kapsamında başlatacak.

Beta programı Amerika, Almanya, Güney Kore, İngiltere, Polonya, Çin ve Hindsitan’da gerçekleşecek. Buradaki Galaxy S21 kullanıcıları dilediği takdirde beta sürecine dahil olarak Android 12 / One UI 4.0’da yer alan tüm gelişmeleri daha erken tecrübe edebilecek. Beta programına ayrıca Galaxy Note 20 serisinin de dahil edilmesi bekleniyor. Güncellemenin kararlı versiyonunun kasım ayı içerisinde yayınlanması bekleniyor. Peki hangi Samsung telefonlar Android 12 sürümüne yükseltilecek? Şirkete yakınlığıyla bilinen SamMobile sitesinin yayınladığı listeye buradan göz atabilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.