Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 5, 2021 19:53

Redmi K30 Ultra Şarj Sorunu Yaşıyor

Xiaomi'nin çok sevilen telefonu Redmi K30 Ultra şu sıralar şarj sorunu yaşıyor. Peki, Xiaomi cephesi bu sorun için nasıl bir açıklama yaptı?
Redmi K30 Ultra Şarj Sorunu Yaşıyor

Xiaomi, MIUI ve sistemin sahip olduğu sorunlar ve hatalarla ilgili soruları yanıtladı. Redmi K30 Ultra modelinin 12.5.5.5.0.RJNCNXM versiyonundaki yavaş şarj hızı ile ilgili olarak sözcü; mümkün olduğunca orijinal şarj cihazı ve veri kablosunun kullanılmasını tavsiye etti. Ayrıca USB portunu temizlemenizi ve USB portunu kuru tutmanızı tavsiye ediyorlar.

Ayrıca sıcaklık arttıkça telefonunun ısı yayma verimi düşüyor ve somatosensoriyel sıcaklık yükseliyor. Bu durumda şarjın kendisi ısı üretiyor ve bu da yavaş şarj hızı sorununa yol açıyor. Bu sürümde oyun oynarken Redmi K30 Ultra’nın ısınması ile ilgili olarak şirket, bunun daha fazla araştırma altında olduğunu söyledi.

Redmi K30 Ultra

Xiaomi’nin telefonda yaşanan sorunlar hakkında yaptığı tüm açıklamaya ise aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu açıklamayı okumadan önce telefonunuzun son güncel MIUI sürümüne sahip olduğuna emin olun. Çünkü Xiaomi, güncellemeler ile telefonlarındaki sorunları çözdüğünü belirtiyor.

Soru: Bazı kullanım durumlarında, MIUI’nin geliştirme sürümünde telefon zaman zaman otomatik olarak yeniden başlatılıyor.

Cevap: Geliştirme sürümünde bu sorun düzeltildi. Lütfen en son sürümü güncelleyin.

Soru: Bazı kullanım sahnelerinde ekran 60hz yenileme hızına geçiyor.

Cevap: Daha fazla araştırma yapılıyor. Lütfen sonraki sürümlerde yapılacak olan optimizasyonu bekleyin.

Soru: Geliştirme sürümünde telefon yerel müziği göstermiyor.

Cevap: Geliştirme sürümünde düzeltildi. Lütfen en son sürümü güncelleyin.

Soru: Geliştirme sürümünde, tam ekrana ayarlandığında ve kilidi açıldığında, tam ekran hareketleri klasik gezinme tuşları haline geliyor.

Cevap: Daha fazla araştırma yapılıyor. Lütfen sonraki sürümlerde yapılacak olan optimizasyonu bekleyin.

Soru: Redmi K30 Pro’nun masaüstü widget’ını silemiyorum.

Cevap: En son sürümde düzelttik. Lütfen en son sürümü güncelleyin.

Soru: Xiaomi Mi 6X’te, 12.0.2.0.PDCCNXM sürümündeki sesi otomatik olarak ayarlıyor.

Cevap: Bu sorunla çok sık karşılaşıyorsanız, lütfen test için en yakın satış sonrası satış noktasına gidin.

Soru: Geliştirme sürümünde, bildirim yönetimi bölümünde uygulama yükleme seçeneğini bulamıyoruz.

Cevap: En son sürümde düzelttik. Lütfen şimdi düzgün çalışıp çalışmadığını doğrulamak için en son sürümü güncelleyin. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz Mi Fan.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.