Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 5, 2021 18:50

Horizon Forbidden West konusunda PlayStation Geri Adım Attı

PlayStation sahiplerinin isyanlarından sonra Horizon Forbidden West konusunda geri adım atıldı. Yükseltme ücretsiz olacak.
Horizon Forbidden West konusunda PlayStation Geri Adım Attı

PlayStation, 2022’nin Şubat ayında çıkacak olan Horizon Forbidden West konusunda geçtiğimiz günlerde çok tepki toplayan bir olaya imza atmıştı. PS4 ve PS5 sürümlerini ülkemizde sırasıyla 599 TL ve 699 TL‘den satışa sunan PlayStation cephesi yükseltme konusunda bir opsiyon sunmamıştı. Xbox cephesinin Smart Delivery özelliği ile Xbox One’a alınan ve yükseltmesi gelen tüm oyunları ücretsiz bir şekilde Xbox Series X ve Series S’e sunması ile büyük beğeni almasına karşı yapılan bu hamle oldukça yersizdi.

Oyuncuların isyanlarından sonra bugün PlayStation jet hızıyla aksiyon aldı. Horizon Forbidden West’in PS4 sürümünü satın alan oyuncuların PS5 sürümüne ücretsiz olarak yükseltebileceği açıklandı. Oyuncuları her zaman dinleyen PlayStation cephesi yeni oyunları hakkında da bilgi verdi. 2022’de çıkması beklenen God of War veGran Turismo 7 için yükseltme opsiyonu sunulacak. Oyuncular bu oyunları PS4’e aldığında PS5 sürümüne 10 dolar daha ödeyerek yükseltme yapabilecek.

Bu sayede kafa karışıklığını ortadan kaldıran PlayStation, 10 dolarlık yükseltme ile eski nesilden yeni nesile geçişi sağlayacak. Ancak bu yine de oyuncuları tatmin etmeyebilir. Çünkü Xbox cephesi haberin başında da dediğimiz gibi yükseltmeleri ücretsiz olarak sunuyor.

Horizon Forbidden West

PlayStation Stüdyoları’ndan çıkan oyunların kalitesi ortada. PS5 için geliştirilen tüm birinci parti yapımlar Metacritic’ten 85 ve üzeri puan almayı başardı. Bu yüzden PlayStation 10 dolarlık yükseltmeyi kendine hak gibi görüyor olabilir. Bakalım ilerleyen süreçte eski nesil ve yeni nesili aynı anda yürütme olayında ne gibi gelişmeler yaşanacak. Bekleyip göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.