Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 5, 2021 17:52

AMD RX 6600 Görüntüleri Sızdırıldı: Yakın Zamanda Tanıtılabilir!

Bu yıl daha çok XT serisi kartlar süren AMD, bu sefer serinin dışına çıktı. AMD RX 6600 serisi kartın görüntüleri sızdırıldı. İşte detayları.
AMD RX 6600 Görüntüleri Sızdırıldı: Yakın Zamanda Tanıtılabilir!

AMD’nin Radeon RX 6600 XT grafik kartının son lansmanı, XT olmayan bir model olan AMD Radeon RX 6600 isimli ekran kartına olan ilgiyi artırdı ve Gigabyte’ın Radeon RX 6600 isimli “XT” olmayan GPU’sunun görüntülerini VideoCardz adlı yayım sitesi sızdırdı.

VideoCardz’dan gelen bilgiye göre AMD, yüksek sınıfa hitap eden XT’den olmayan bir versiyonu olan Radeon RX 6600’ün seriye eklenmesiyle yeni kart, orta sınıf ekran kartı segmentini tatmin etmeye hazırlanıyor. Gigabyte ise bu kartın tasarımı sızdırılan ilk şirketler arasında yer alıyor. Bunlar sızdırılmış görseller olduğundan dolayı, gerçeği gerene kadar haberleri tutarlı bir şüphe ölçüsüyle almalıyız.

Aşağıdaki resimlerde, biraz daha kısa devre kartı ile RX 6600 XT Eagle modeline benzer bir tasarıma sahip olan Gigabyte RX 6600 Eagle kartını görebilirsiniz.

Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle Tahmini Özellikleri

8 pin PCIe konektörüyle güçlendirilen bu tasarımın, RX 6600 XT Eagle ile benzer bir güç aralığında göründüğünü ve normal işlemler için muhtemelen çok benzer bir güç gereksinimi gerektireceğini belirtebiliriz. Bu modelin, XT’ye göre daha büyük soğutma sisteminin olduğunu tespit ediyoruz. Üçlü fan ile bu modelin soğutma performansı daha iyi olabilir.

Kartın çipinde bir Navi 23 XL yonga setinin çalıştığını ve 1792 SP‘ye sahip olduğunu varsayabiliriz. 32 MB’lik Infinity Cache ile XT serisiyle aynı olabilir. Bellek konusunda ise büyük ihtimal 8 GB GDDR6 VRAM olabilir. 128 bit veriyoluna da sahip olabilir.

Bunlar resmi özellikleri temsil etmediğinden dolayı yukarıda belirtilen bilgilere şüpheyle yaklaşılmalıdır. AMD, bu orta sınıf ürünü hakkında yeni ayrıntı verene kadar, daha fazla ayrıntıdan tam olarak emin olamayız. Yeni sızıntılar veya açıklamalar geldikçe size aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.