Xiaomi Eylül 4, 2021 15:20

Xiaomi MIUI Pure Mode ile Karşımızda

Çin'in lider ismi Xiaomi MIUI Pure Mode adını verdiği özelliği resmen duyurdu. Peki, bu özellik Xiaomi'nin telefonlarına ne kazandıracak?
Xiaomi MIUI Pure Mode ile Karşımızda

Xiaomi, MIUI arayüzü için büyük çaba sarfediyor. MIUI 12 ile bir takım sorunları beraberinde getiren Xiaomi, bu sorunları MIUI 12.5 ile çözmek için söz vermişti. Bu yıl MIUI 12.5 ve MIUI 12.5 Enhanced Edition adında iki farklı arayüz güncellemesi duyuran firma şimdi de yeni özelliği için düğmeye bastı. Xiaomi MIUI Pure Mode olarak isimlendirilen bu yeni özellik Xiaomi telefonlarının daha güvenli çalışmasını sağlayacak.

Xiaomi MIUI Pure Mode ile neler sunacak?

Çinli teknoloji devi, halihazırda Çin’de MIUI Pure Mode özelliğini test ediyor. Kullanıcıların kendilerini kötü amaçlı uygulamalardan korumalarına yardımcı olur. Çinli firma, Android’in açık yapısı nedeniyle kullanıcıların kötü amaçlı uygulamalar aracılığıyla kolayca saldırılara maruz kalabileceğini söylüyor. Akıllı telefon üreticisi, MIUI kullanıcıları tarafından yüklenen uygulamaların yüzde 40’ının bilgi güvenliği denetimini hiç geçmediğini belirtti. Ayrıca, bu uygulamaların yüzde 10’u potansiyel olarak tehlikeli olarak kabul ediliyor.

MIUI Pure Mode etkinleştirildiğinde, kullanıcılar harici kaynaklardan uygulama yükleyemeyecek. Buna ek olarak, Pure Mode, kullanıcının izni olmadan arka planda gerçekleşen herhangi bir kurulumu da engelleyecek.

Xiaomi MIUI Pure Mode

Apple’ın aksine Xiaomi, kullanıcıların bu özelliği devre dışı bırakmasına izin veriyor. Bu nedenle, isterlerse başka kaynaklardan uygulama yükleyebilirler. Yapılacak bir dizi testten sonra, MIUI 12.5 Enhanced Edition’ın kararlı yapısında MIUI Pure Mode özelliğinin yer alması bekleniyor.

Xiaomi’nin Android’in güvenliği için kendisinin önlem alması oldukça sevindirici. Sonuçta bu telefonları kullananların büyük bir bölümü standart kullanıcı. Xiaomi’nin güvenlik politikasını yeniden değerlendirmesi standart kullanıcıların bile Xiaomi, Redmi ve POCO modellerini güvenli bir şekilde kullanmasını sağlayacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.