Akıllı Bileklik Eylül 4, 2021 10:56

Xiaomi Apple’ı Geçti! Kartlar Yeniden Dağıtılıyor!

Xiaomi, akıllı saat satışlarında Apple'ı geçmeyi başardı. Apple Watch Series 7'nin tanıtımından önce Çinli firma büyük bir kozu eline aldı.
Xiaomi Apple’ı Geçti! Kartlar Yeniden Dağıtılıyor!

Apple, bu ayın sonlarında yeni Apple Watch Series 7’yi duyuracak. Ancak bu canavar piyasaya sürülmeden önce Xiaomi, en iyi akıllı saat üreticisi olarak Apple’ı çoktan geride bıraktı. Apple Watch Series 7, yepyeni bir tasarımla geldiği için giyilebilir cihazların büyümesine büyük katkı sağlayacak. Ancak, Xiaomi bu mali yılın ikinci çeyreğinde lider akıllı saat üreticisi konumunda kapattı bile.

Xiaomi Apple’ı akıllı saat pazarında geçti

Canalys’in yeni pazar raporuna göre; Apple’ın 7.9 milyon akıllı saat satışı, ikinci çeyrekte Xiaomi’nin 8 milyon satışının gerisinde kaldı ve Xiaomi’nin en iyi akıllı saat üreticisi olmasını sağladı. Xiaomi, Huawei ve Fitbit’in sayılarını da geride bırakırken, Samsung satış sayısında son sırada yer aldı.

Apple kullanıcıları Apple Watch Series 7 lansmanı için satın almalarını sürdürürken, Xiaomi’nin bu çeyrekte yeni bir akıllı saat piyasaya sürdüğünü de hesaba katmalıyız. Bundan böyle, Apple Watch Series 7, bu ayın sonlarında burada olduğunda satış sayısında sağlam bir artış sağlayabilir. Xiaomi’nin Mi Band 6 modeli ise satışların tırmanması firmanın Apple’ı geçmesinde büyük bir rol oynadı diyebiliriz.

Apple Watch

Canalys Araştırma Analisti Cynthia Chen, “Xiaomi, selefinden daha çekici bir cihaz olan Mi Band 6’nın piyasaya çıkışını hızlandırmak için akıllıca bir hamle yaptı. Xiaomi’nin temel saatlere hızlı dönüşü, şirketin kol saati sevkiyatlarını bu çeyrekte 1,3 milyon adet artırmasına da yardımcı oldu.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Çinli firma, Apple Watch gibi sofistike akıllı saatler kadar olmasa da işlevsel olan akıllı kayışlarıyla da öncülük ediyor.  Apple, sağlıkla ilgili çeşitli özellikler sunuyor ve her sürümde daha fazlasını eklemeye devam ediyor. Apple Watch Series 7’nin bir tansiyon sensörüyle gelmesi bekleniyor. Muhtemelen Apple Watch Series 7 ile birlikte Apple kaybettiği tahtını tekrardan geri alacak. Ancak bu süreçte Xiaomi’nin de boş durmayacağını düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.