Qualcomm Eylül 4, 2021 13:25

Snapdragon 898, Geekbench Puanı İle Karşımıza Çıktı: Tam Bir Canavar!

Qualcomm'un yeni amiral gemisi Snapdragon 898 yonga setinin ilk Geekbench puanı Vivo model bir telefonda ortaya çıktı.
Snapdragon 898, Geekbench Puanı İle Karşımıza Çıktı: Tam Bir Canavar!

Tüm gözler şu anda Qualcomm’un bir sonraki amiral gemisi çipseti olan Snapdragon 898 (SM8450) üzerinde. Yakında çıkacak olan bir dizi premium cihazlara güç vermeye hazırlanıyor. Yeni yonga setinin Samsung’un 4nm teknolojisi kullanılarak üretileceği ve %20 performans artışına sahip olacağı şimdiden doğrulandı. Daha önceki iddialarını kanıtlaması için, şimdi ilk Geekbench puanları ve bir amiral gemisi üzerinde çalışan Vivo telefon üzerinde çıktı. Modelin adı ise V2102A.

Tek çekirdekte 720 ve çok çekirdekte 1919 puan alan Snapdragon 898, bu zorlu rekabette alemin zirvesinde görünüyor. Çok çekirdekli için Geekbench kıyaslamalarına bakarsak, Snapdragon diğerlerine göre rahat bir galibiyet elde edecek. Diğer özellikleri arasında çift Part 3400 mimarisi ve Adreno 730 grafik birimi bulunuyor.

Ek olarak, Snapdragon 898 yonga seti toplam 8 çekirdeğe sahip ve ana frekansı 1.78Ghz gibi görünüyor. Sızıntıyı yapan Digital Chat Station, seri üretim başlar başlamaz bu sayıların kesinlikle artacağını umuyor. Bu radikal iyileştirmelerle, güç tüketiminin de daha yüksek olmasını bekliyoruz.

Daha önce bahsedildiği gibi yeni Snapdragon 898’in üretimi Samsung ve TSMC arasında bölünecek ve yeni yonga setinin Plus varyantı 2022’nin ikinci çeyreği gibi erken bir tarihte piyasaya çıkabilir. İlginç bir şekilde Vivo, Snapdragon 898’dan güç alan ilk birkaç marka arasında yer alacak.

Aralık’taki Qualcomm Zirvesi sayesinde yeni yonga seti hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.