Akıllı Telefon Eylül 4, 2021 9:56

Redmi K40 Lite Geliyor, Orta Segmenti Karıştıracak Bir Model Daha

Son gelişmelere bakılırsa Redmi K40 ailesi daha da genişleyecek. Redmi K40 Lite serinin en uygun fiyatlı akıllı telefonu olacak.
Redmi K40 Lite Geliyor, Orta Segmenti Karıştıracak Bir Model Daha

Redmi K40 serisi tanıtıldığı günden bu yana kullanıcıların büyük beğenisini kazandı. Farklı isimlendirmeler altında dünyaya açılan akıllı telefon serisi, uygun fiyatlı üst segment telefon arayanlar için tam da biçilmiş kaftan. Redmi K40’ın ülkemizde POCO F3 ismiyle giriş yaptığını hatırlatalım ve haberimize konu olan Redmi K40 Lite modeline geçiş yapalım.

Güvenilir bir kaynak bugün Redmi’nin yeni bir telefon üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Sertifika bilgilerinde K16A model numarasına sahip olan telefon Redmi K40 Game Edition’ın donanım tarafında hafifletilmiş bir versiyonu olacak. İsimlendirme göz önüne alındığında tetik tuşları bu modelde muhtemelen olmayacaktır. Yine işlemci biriminde tercih Dimensity 1200 yerine Dimensity 1100 olabilir.

3C veri tabanından alınan veriler, K16A model numaralı telefonun 33 watt hızlı şarjı desteklediğini gösteriyor. Akıllı telefonda 120Hz tarama hızına sahip bir ekran tercih edilecek. Redmi fiyatı daha aşağıda tutmak adına telefonda tercihini IPS LCD ekrandan yana kullanabilir. Nitekim geçtiğimiz gün Türkiye’ye giriş yapan POCO X3 GT modelinde LCD ekran tercih edildi.

Öte yandan telefonun 50 megapiksel çözünürlüğünde bir ana kameraya sahip olduğu belirtiliyor. En az üç kameranın  yer alacağı telefon, Redmi K40 Game Edition modeline göre daha düşük seviyeden fiyatlandırılacak. Redmi K40’ın oyun versiyonu zaten uygun fiyattan satılmakta. Redmi40 Lite bu noktada orta segmentin en fazla tercih edilen modellerinden biri olacağa benziyor. Önümüzdeki günlerde telefonda dair daha fazla bilgi ortaya çıkacaktır. Takipte kalmaya devam edin…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.