PlayStation Eylül 3, 2021 19:28

Yeni Playstation 5 Sürümü Test Edildi: Performans Düşüşü Yok!

Revizyon ile soğutma sistemi değiştirilen Yeni Playstation 5 sürümü performans testine girdi. Sonuçlar iyi gibi gözüküyor.
Yeni Playstation 5 Sürümü Test Edildi: Performans Düşüşü Yok!

Geçen günlerde haberini yaptığımız Yeni Playstation 5 sürümü değiştirilen soğutma sebebiyle birçok eleştiriye maruz kaldı. Ünlü bir YouTuber revizyon Playstation 5’i test etmişti ve lansman sürüme göre kötü sonuçlara sahip olduğunu aktarmıştı. Ancak o zamandan beri, bir dizi yorumcu bu değerlendirmeye itiraz etti ve onu Microsoft temsilcisi olarak suçlamıştı.

Ancak güvenilir Digital Foundry adlı ön tasarım analiz şirketi, olaya müdahale etti ve bu durum bizi bir nebze rahatlattı. Digital Foundry, lansman ve revize edilmiş modelin arasında performansta gözle görülür bir fark bulamadı.

Richard Leadbetter, CFI-1100 serisini(revizyon PS5) “Control” oyunu ile test etti ve oyunun yoğun bir alanında bile PS5’in lansman modeli ile neredeyse aynı maksimum gücü(TDP) çektiğini belirtti. Sıcaklık konusunda da pek bir fark gözlemlenmedi.

Ayrıca, yeni revizyonda konsolun gürültüsünde hafif bir azalma olduğu tespit edildi. Leadbetter, yeni fanın sıcak havayı dışarı atma konusunda daha iyi bir iş çıkarabileceğini teorileştirdi.

Digital Foundry, şirkete lansman ve revizyon sürümü arasındaki değişikler hakkında bilgi vermek için Sony’e ulaştı ancak ilk testlerine dayanarak, revizyon PS5’in “gerçekte kullanma deneyimi açısından eskisiyle hemen hemen aynı olduğunu ve yeni tasarımı destekleyecek güvene sahip” dedi.

Yeni Playstation 5 sürümü hakkında yeni gelişmeleri size aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.