Akıllı Telefon Eylül 3, 2021 10:22

Xiaomi 11T Cephesinden Görüntüler Gelmeye Devam Ediyor

Xiaomi 11T ve 11T Pro cephesinde heyecan giderek artıyor. Akıllı telefonların nasıl bir görünüme sahip oldukları artık sır değil.
Xiaomi 11T Cephesinden Görüntüler Gelmeye Devam Ediyor

Xiaomi 11T ve 11T Pro şirketin 15 Eylül tarihinde küresel çapta gerçekleştireceği etkinlikte resmen tanıtılacak. Bugüne kadar sır gibi saklanan telefonlar tanıtım tarihi yaklaştıkça gün yüzüne çıkmaya başladı. Gizlilik kurullarını daha sert hale getiren Xiaomi böyle bir telefonun daha sızdırılmasına engel olamadı.

11T serisine dönecek olursak; telefonlar önden bakıldığında standart bir akıllı telefon gibi görünüyor. Ekran düz bir yapıda ve çerçeveler ince. Ön kamera son dönem birçok telefonda olduğu gibi ekran üzerinde merkeze konumlandırılıyor. Alt ve üst kenarda iki oyuk göze çarpıyor. Bu gelişme 11T serisinin stereo hoparlöre sahip olacağı anlamına geliyor.

Xiaomi, 11T’de üç arka kameraya yer verecek. Standart modelde ana kameranın 64 megapiksel, Pro modelde ise 108 megapiksel olması bekleniyor. Kamera tasarımı için Mi 10T ve Mi 11’in bir karışımı olduğunu söyleyebiliriz. Üçlü kamera alt alta dizli, hemen yandaki şeritte LEF flaş ve lazer odaklanma sensörü bulunuyor.

11T serisindeki en önemli gelişme bizce ekran tarafında olacak. Öncül modellerdeki 144Hz LCD ekran yerine bu defa 120Hz AMOLED ekran tercih edilecek. 11T modeline MediaTek Dimensity 1200, 11T Pro modeline ise Qualcomm Snapdragon 888 işlemcileri güç verecek. Öte yandan Pro modelde 120 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil kullanılacak. Ayrıca her iki telefon kutudan Android 11 tabanlı MIUI 12.5 sürümü ile çıkacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.