WhatsApp Eylül 3, 2021 18:58

WhatsApp’ın Yeni Özelliği Sadece Samsung’a Özel!

WhatsApp'ın yeni özelliği Samsung'un Galaxy telefonlarına geldi. Peki, yeni özellik ile neler yapabiliyorsunuz? İşte detaylar.
WhatsApp’ın Yeni Özelliği Sadece Samsung’a Özel!

Samsung, geçtiğimiz ay düzenlemiş olduğu Galaxy Unpacked etkinliğinde katlanabilir telefonları olan Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 ile karşımıza çıkmıştı. Bu etkinlik sırasında bu iki telefon için WhatsApp’ın yeni özelliği duyurulmuştu. Bugün ise WhatsApp’ın merakla beklenen bu özelliği diğer Galaxy modellerine de geldi. Peki, bu özellik bize neler sunuyor?

WhatsApp’ın yeni özelliği şimdilik sadece Galaxy modellerinde kullanılıyor

WhatsApp’ın Android ve iOS arasında sohbetlerinizi aktarmanıza izin veren özelliği artık bugünden itibaren Samsung telefonlarda kullanılabiliyor. Bu özelliği kullanabilmek için WhatsApp’ın iOS ve Android’de son sürüme güncellenmiş olması gerekiyor. Galaxy telefonları için ise Smart Switch 3.7.22.1 sürümün yüklü olması gerekiyor. Bu şartları yerine getirdiğinizde; iPhone’dan WhatsApp>Ayarlar>Sohbet>Android’e Taşı bölümünden sohbetlerinizi Galaxy telefonlarınıza eksiksiz bir şekilde taşıyabiliyorsunuz.

WhatsApp'ın Yeni Özelliği

Dilerseniz Samsung telefonunuzu ayarlayarak ve aktarım modu olarak Akıllı Anahtar’ı seçerek WhatsApp sohbetlerinin aktarımını da başlatabilirsiniz. Bu işlemde kamera aracılığıyla iPhone’unuzda bir QR kodu taramanız istenecek. Kurulum işlemi biraz zaman alıyor. Ancak telefonu kurduktan sonra, WhatsApp’ı açabilir ve aynı telefon numarasıyla hesabınıza giriş yapabilirsiniz. İşler yolunda giderse, Samsung telefonunuzda tüm WhatsApp sohbetlerinizi görebileceksiniz.

WhatsApp’ın iOS ile Android telefonlar arasındaki veri aktarım özelliği şimdilik Galaxy modellerine özel. İlerleyen günlerde diğer Android telefonlara da bu özelliğin gelmesi bekleniyor. Sohbetleri eksiksiz bir şekilde taşıma özelliği platform değiştirecekler için oldukça faydalı biz özellik olacak gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.