Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 3, 2021 21:34

Vivo V70 T* Coating ile Gelecek! Oyunun Kuralları Baştan Yazılıyor

Bir süredir haberlerini yaptığımız Vivo V70 T* Coating teknolojisi ile gelecek. Peki nedir bu teknoloji? Oyunun kuralları yeniden yazılıyor...
Vivo V70 T* Coating ile Gelecek! Oyunun Kuralları Baştan Yazılıyor

Akıllı telefon pazarı son dönemde büyük bir rekabete sahne oluyor. Özellikle orta üst segment telefon pazarındaki rekabet hiçbir dönemde bu kadar sert olmamıştı. Amiral gemisi pazarında ise rekabet yerine fiyatların artışından dolayı bir sessizlik var. Birçok markanın sırf fiyatın şişik olması sebebi ile özellikle ülkemiz pazarı için amiral gemisi telefonları getirmediklerini görüyoruz. Önümüzdeki süreçte neler yaşanacak bilemiyoruz ama 2022 yılı amiral gemisi pazarına ciddi anlamda yarayacak diye düşünüyoruz. Kısa bir süre önce detayları sızan Vivo V70 ile ilgili bugün Vivo oldukça ilginç bir paylaşımda bulundu.

Vivo, instagram hesabından V70 kamerasını sızdıran bir görsel ile telefon hakkında oldukça spesifik bir bilgi paylaştı. Uzun süredir Zeiss tarafından kullanılan ve adına T* Coating kaplama denen bir teknoloji Vivo V70‘in kamera lenslerinde de kullanılacak gibi görünüyor. Bu kaplamanın ne işe yaradığı birçok kişi tarafından merak ediliyordur. Bu kaplamanın iki ana etkisi var;

Bunlardan birincisi şu; T* Coating ile ışık kırılmalarının oluşturduğu hüzmelerin önüne geçiliyor. Yani aşağıda gördüğünüz gibi bir şey bu kaplama sayesinde kesinlikle lens tarafından sensöre gönderilmiyor.

Bir diğer özellik ise T* Coating ile görüntüler çok daha net ve parlak bir şekilde bizlere sunulabiliyor. Zeiss markası bu teknolojiyi gözlük camlarında, dürbünlerde ve uzun süredir de kendi lenslerinde kullanıyordu. Bu teknolojinin bir telefona gelmesi ise mobil pazardaki kamera dengelerini bozacak gibi görünüyor.

Bu teknoloji sadece arka kamerada mı olacak? Henüz netleşmeyen detaylardan birisi. Bu teknolojinin özellikle HDR fotoğraf çekimlerinde sensör tarafında büyük bir  rahatlık sağlayacağı ise yine ortadaki detaylardan birisi. Vivo X60 serisi bildiğiniz üzere Mart ayında tanıtılmıştı. V70 serisinin ise yıl bitmeden tanıtılması ve pazara sunulması bekleniyor. Vivo Türkiye, V60 serisini ülkemiz pazarında satışa sunmadı ama biz Vivo V70 serisinin ülkemiz pazarında olması gerektiğine şiddetle inanıyoruz. Gelişmeler oldukça bu satırlardan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Fiyat mı? Eee, onu da başka bir yazıya saklayalım…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.